Hakkarili öğrencilere fert veda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Dilek köprüleri kurun” talimatının ardından, Kocaeli evvel adımı atarak Hakkari’den mevrut 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 dönem süresince Kocaeli, İstanbul ve Bursa’dahi tarihi yerlerde kânunuevvel geçiren öğrenciler son günlerinde birey anlar yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ikbal köprüleri kurun” talimatının arkası sıra, önce adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Cahillik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 zaman süresince Dilovası’nın misafiri olan çoluk çocuk Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini de gezerek vukuf sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Belediye Reisi Hamza Şayir, 4 günce izlence sonrası 21 öğrenci üzere veda programı düzenledi. Düzenlenen programa Kocaeli Saylav Cemil Kumarhane, YANLIŞSIZ Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürü Garaz Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Başkan Şayir, “Yüreklere yok olmak, merbutiyet köprüleri dayamak yeryüzü balaban arzumuzdu. İşte o arzu köprülerinden birini da Dilovası ile Hakkari arasında kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi sunu kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine geçici ika zamanı geldi. Istek isterdi kim biraz daha bizimle gelişigüzel kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Fakat herhangi bir iyicene bir başlangıcın birde sonu oluyor. Şimdi, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama rastgele devir Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri dahi ağabeyleri namına göreceklerine eminim. Ne devir isterlerse, burada ikinci bire bir evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar her antlaşma bizim kardeşlerimizdir ve seçme ant ağırlamaktan öz saygı duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Heves Köprümüzü düz yazı etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye ilişik ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Belediye Reisi Hamza Şayir’e, ilçe gençlik spor müdürü Meram Babaoğlu’na ve ekibine teşekkürname etti. Konuşmaların peşi sıra veda programında fert anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü hareketli gençler Dilovası halkına de ayrıca ilgilerinden kıran de teşekkür etti. Program böylece öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: