Balkan ikincisi olan Rojda, Hakkari’de coşkuyla karşılandı

Yunanistan’dahi düzenlenen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda ikinci olan Polis Gücü Spor Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Rojda Kanat, memleketi Hakkari’bile coşkuyla karşılandı.

Antrenörü Düş Özcan Sucu ile kente dönen Rojda Angıç amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde istikbal töreni düzenlendi. Müdürlüğün uğrunda bire bir araya gelen sporcular, antrenörler ve Kanat’ın ailesi, milli sporcuyu davul zurna eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Programa katılan Özel Harekat Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, İl Güven Müdür Yardımcısı Fatih Ünsal ile Deneyimsizlik ve Spor İl Idarehane Müdürü Sabri Çıpa, kudretli sporcuyu ve antrenörünü tebrik etti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri dahi Angıç’ı kutladı, ödül verdi. Kanat, daha sonradan sportmen arkadaşları, antrenörler ve TDP ekipleriyle halay çekti.

Istikbal törenine katılanlara teşekkür eden Angıç, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırdığı üzere fosforlu olduğunu dile getirdi. Kanat, “Bu elden ayrımsız başlangıçtı. Elan nazik dereceler dahi getireceğim. Istikbal üstelik çokça güzeldi. Domuzuna duygular yaşıyorum.” dedi.

Kızına sarılarak tebrik kartı fail asıl Zehra Kanat ise çokça mutlu olduklarını belirterek, “Emeği sabık herkese çokça teşekkür ederim. Kızımla gelgel duyuyorum. Rojda haddinden fazla başarılı tıpkı sporcu ve öğrenci.” diye niteleyerek konuştu.Share: