Kupalar 46. misil şampiyonların elinde havalandı

Şehitkamil Belediyesi vasıtasıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama etkinlikleri çerçevesinde tevhit edilen 46. Anadan Görme Satranç Turnuvası’nda kategorilerinde dereceye giren sporcular, kupalarını kaldırdılar. 4 ayrımlı kategoride, 6 devir üzerinden gerçekleştirilen organizasyona satranç severler, balaban ilişki gösterdiler.

Satranç tahtası üzerinde şekerli bire bir rekabete hayalet olan 46. Anadan Görme 30 Ağustos Yengi Bayramı Satranç Turnuvası’nda müsabık oldukları gözyaşı grubunda evvel 6 dereceye giren sporcular, ödüllerini Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde planlı törenle aldılar.

24 usta satranç sporcusunun madalya sevinci yaşadığı törene, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor Müdürü V. Uzun Çıpa, Şehitkamil Uray Spor Kulüp Başkanı H. Rahmi Açıkkol ile haddinden fazla sayıda çalıştırıcı ve sportmen velisi katıldılar.

“Başarılar balaban tıpkı mesai ve sabrın ürünü”

Bağış töreninde yaptığı konuşmada elde edilen başarıların şişman ayrımsız faaliyet ve sabrın ürünü olduğu tabir eden Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu, “46. misil düzenlediğimiz Geleneksel Satranç Turnuvası’na katılan ve dereceye giren bilcümle sporcularımızı kutluyorum. 30 Ağustos Yengi Bayramı tebrik etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 5 değişik branşta spor müsabakaları düzenliyoruz. Turnuvalar ve şenlikler, çocuklarımız ve gençlerimizden iri bent görüyor. Bu noktada desteklerini esirgemeyen eşsiz velilerimize teşekkür ediyorum. Elde edilen başarılar, nazik ayrımsız çalışma ve sabrın ürünü. Satranç tahtası üstünde hamleler yapılırken benzeri yandan dahi dostluklar pekişiyor. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, fikirli hamlelerin sahibi sporcularımıza bundan sonraki süreçte katılacakları turnuvalarda başarılar diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: