Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer: “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Polat, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı şarkıcı Justin Bieber’a teşekkür ederken “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la benzeri öz içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine has yöresel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen calip Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl ilk toplumsal medyada vadi almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve mekân illerin beraberinde İran ve Irak’tan da düğünlerde ‘halay başı’ olması için teklifler almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri engelli 10 çocuğu olan Ömer Çelik, sabık sene amansız hastalık hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Değme yerden davet üzere evine mevrut misafirlerin ısrarı konusunda baştan düğünlerde meydan almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini belirten Polat, “İlk kendisine adlı sanatkâr Junstin Bieber’a beni hakeza tıpkısı video ile mutlu ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Hususi namına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Zamanla kendime ilişkin bir nice dans ve halay figürü da öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar birçok sosyal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Hemen Şemdinli’den değil, bundan sonra az dışından dahi teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde itmam intaç arttı. Eşimi kaybettikten bilahare düğünlere ara verdim. Vatandaşların ısrarları konusunda gine mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından birlikte bir nice sevenim var. Fakat ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça mutlu oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı hanende Junstin Bieber’a çok teşekkürname ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la ayrımsız öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: