Kastamonu’da öğretmenlerden öğrencilere dinleti

Kastamonu’de 15 Temmuz Şüheda Küçük Asya Lisesi öğretmenleri, öğrenciler amacıyla konser verdi.

Lise öğretmenlerinin kurduğu koro, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Grand Moni Konferans Salonu’nda mektepli ve meslektaşlarına yırlamak ve şarkılar söyledi.

Koro ve solo şeklinde muhtelif asar seslendiren öğretmenler, öğrencinden ağırbaşlı alkış aldı. Enerjik şarkılar sırasında öğrenciler, bazen cep telefonu ışığıyla bazen da alkışlarla öğretmenlerine haremlik etti.

Saz öğretmeni Boran Bitirim, AA muhabirine, “Çocuklara fena hâlde, unutamayacakları bire bir dinleti verdik. Çokça eğlendiler, haddinden fazla mutlu oldular. Öğretmenlerin tumturak benzeşim olması onları çokça bahtiyar etti.” dedi.

Koro adına 10 ırlamak söylediklerini, solo olarak ise 10 öğretmenin mütenevvi eserler seslendirdiğini dile getiren Kumarhane, “Öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız için motive edici benzeri konser oldu. Çalgı öğretmeni arkadaşım Cüneyt Güneş ile bu konseri organize ettik. Öğretmenler Günü’nü hem hoca arkadaşlarımız hem üstelik öğrencilerimizle çok fena hâlde şekilde kutlamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Share: