Kastamonu’da terbiye sendikaları meslek başöğretmen yardımcısına bıçaklı saldırıyı kınadı

Kastamonu’birlikte eğitim bilimi sendikaları, kuma matbuat açıklamasıyla ekol başmuallim yardımcısına bıçaklı saldırıyı kınadı.

“Eğitimciye Şiddete Dur Birlikte” sloganıyla olayın gerçekleştiği Sepetçioğlu Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi önünde benzeri araya mevrut Eğitim Bilimi-Bire Bir-Sen, Eğitim-İş, Yetişek-Sen, Türk Yetişek-Sen, Eğitimin Gücü Sen ve Hürriyetperver Eğitim Bilimi Sen üyeleri, eş basın açıklaması yaptı.

Eğitim Bilimi-Ayrımsız-Sen Ofis Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, kol adına yaptığı açıklamada, geleceğin gönül edildiği öğretmenlere yönelik saldırıların artarak devam ettiğini söyledi.

Öğretmene tevakki etmek sorununun, yeryüzü esas meselelerinden biri haline geldiğini tabir fail Sancaktaroğlu, şöyle konuştu:

“Sınıfların düşüncesiz tahtayla, öğrencilerin tablet bilgisayarla buluşturulduğu ülkemizde, geleceğimiz olan çocuklara vukuf, teknik ve ayar kazandıran öğretmenlere yakışır tanıdık ahzüita anlamlı olduğu büyüklüğünde vahimdir. Sonuç olarak ilimiz minval ilçesi Sepetçioğlu Patika Lisesi Müdür Muavini görevi başındayken feci tıpkısı saldırıya düçar, hastaneye kaldırılarak otama altına alınmıştır. Bu boyut bizleri derinden üzmekte ve geleceğe müteveccih endişelerimizi elan de artırmaktadır”

Takat karşısında ortak kibir geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Sancaktaroğlu, “Toplumsal sorun haline mevrut sürat hadiselerine eş kasıntı imar etmek ve çözüm uydurmak, sorunun üstesinden gelinmesi üzere ağırbaşlılık almak elzemdir. Şu gerçeğin altını hele daha çiziyoruz. Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bire bir toplumun geleceği karanlıktır. Bunaltıcı tıpkısı sevgili olan şiddete çözüm bulunması için başta hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı atılmak için, herkesi elini taşın altına koymaya çağırma ediyoruz.” diyerek konuştu.

Kent merkezindeki lisede tahsil gören B.K. (17), dün okuldan uzaklaştırıldığına dair belgeyi kabul etmek üzere müdür muavini Muazzez B’nin yanına gitmiş, B.K, burada tartıştığı Ermiş B’yi bıçakla omzundan yaralamıştı. Muazzez B, otama altına alınırken, B.K. ile olay sırasında yanında bulunan arkadaşı, polis güçleri ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Share: