Başkent EDAŞ, Kastamonu’da yılın 9 ayında hizmet, tamir ve yatırımlarını sürdürdü

Hükûmet Merkezi EDAŞ, Kastamonu’da sürdürülebilir ve akıcı faaliyet dağıtımı kapsamında yılın 9 ayında hizmet, restorasyon ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Başşehir EDAŞ, andıran kış koşullarının kanalizasyon üzerindeki aksi etkilerini yeryüzü uzuv düşürmek için Kastamonu’de bakım verdiği 4 bin 738 transformatör ve 21 bin 652 kilometre uzunluğundaki antrparantez hizmet, yenileme ve envestisman çalışmaları gerçekleştirdi.

Merkez, Devrekani, Seydiler, Ağlı, Çevirgeç, İhsangazi, Çatalzeytin, Bozkurt, İnebolu, Abana, Doğanyurt, Taşköprü, Hanönü, Tosya, Cide, Şenpazar, Azdavay, Pınarbaşı, Daday ve Yeryüzü ilçelerinde 3 bin 765 tenvir armatürünün bakımını gerçekleştiren Payitaht EDAŞ ekipleri, bölgede 36 pano ile 25 transformatör merkezini bile vasıtasız geçirdi. Ayrıca, kentte 1,7 kilometrelik hattın bakımı da tamamlandı.

Kastamonu’üstelik 306 binden aşkın müşterisine daha mebzul hizmet atfetmek amacıyla toplam 76 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başşehir EDAŞ ekipleri, bölgede 816 kullanılmamış tavzih armatürü ile 64 nüsha pano ve 28 dönüştürücü merkezi montajını da tamamladı.

Böylece söz konusu bakım, tamir ve yatırım rakamları ile müşareket, 2022 yılının 9 ayına yönelik hedeflerini gerçekleştirdi.

Enerjisa Tevzi Şirketleri’nin Toroslar EDAŞ ve Ayedaş ile alay malay hareketlilik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Başşehir EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Share: