İmamoğlu: 6’lı masanın çalışmalarının neferi olacağız

İSTANBUL Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ” Türkiye’miz hesabına 6’lı masa, farklı görüşleri aynı araya toparlayıp aşağı adamakıllı bir geleceği nesir ika üstüne kararlı iş içindeler. Tığ bu çalışmanın neferi olacağız. Memleketi ayağı kaldıracağız, galeyan ile sandıklara gideceğiz” dedi.

Giresun’a mevrut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacı Miktat Camisi’nde cuma namazı namazını kıldıktan sonraları Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenme etti. Giresun’daki bazen belediyelere verdikleri destekler ile yapılan projeleri yerinde gördüklerini belirten İmamoğlu, Türkiye’da 500’ün üzerindeki belediyeye bakım götürmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. İmamoğlu, İstanbul’un, 16 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin değme yerinden insanıyla harman olmuş, dünyanın yeryüzü sunturlu şehri olduğunu söyleyip, “Hoppadak İstanbul’a işlemek, İstanbulluya işlemek anlamına gelmez. Onun üzere bilgimizle birikimimizle ve gücümüzle Türkiye’nin neresi olursa olsun yardım sunu çabasında özenle ceht gösteriyoruz. İnanınız ki elden CHP’li, İYİ Partili değil takkadak 6’lı masaya tabi belediyeler dahi değil. Bütün politik partilerin belediyelerine katkı sunuyoruz. Sonuçta bu ülkenin cümle belediyesi bizim, tamam belediye başkanları bizim. Bizden katkı düzlük bu belediyelerin isimlerini açıklamıyoruz çünkü başlarına bire bir madde gelir. Ferda görevden alırlar” dedi.

‘UYDURMA SORUŞTURMALARLA MİLLET İRADESİNİ NAMEVCUT SAYMAYA GAYRET EDİYORLAR’İmamoğlu, 31 Mart 2019 evcil seçimlerinin, YSK yoluyla İBB Başkanlığı yönünden fesih edilme sürecini hatırlatarak, “6 Mayıs’ta seçimi tahrip ettiler ya ondan sonra buraya geldim evet bu meydana; bu meydandaki o iyicene Karadenizlinin onlara tepkilerini serian unuttular. 100 binlerce adam, beni Trabzon’dan Giresun’a, Giresun’dan Ordu’ya ağırladılar; 1 günde. 20 noktada önümüzü kestiler. Demokrasi ve ünsiyet namına bize bindi oldular. Ne oldu sonra? İstanbul’birlikte 806 bin el tokat yediler ama bugün bibi başka ayrıksı işlerle uğraşıyorlar. 3 oydan 1’ini hukuksuz sayıp, seçimi tağyir ettiler demincek da esassız davalarla tıraşçı soruşturmalarla milletimizin iradesini namevcut saymaya gayret ediyorlar. Şu dağların çocuğu ben yılgınlık yapar mıyım, bunlara pes eder miyim? Etmem, etmeyeceğim. Sizin gücünüz arkamızda olacak ve bunlara katiyen pes etmeyeceğiz. Ülkemizde cumhuriyetimizi, demokrasiyle adaletle hayat dolu kılarak şu pırıl pırıl gençlerimize çok domuzuna bir gelecek hazırlayacağız” diyerek konuştu.’AT BILE BİZİM ÜSKÜDAR DE BİZİM ARTIK’

6’lı masanın çalışmalarına dahi değinen İmamoğlu, “Türkiye’miz namına 6’lı masa, farklı görüşleri ayrımsız araya toparlayıp, bayağı domuzuna tıpkı geleceği nesir etme konusunda kararlı iş içindeler. Tığ bu çalışmanın neferi olacağız. Memleketi ayağı kaldıracağız, galeyan ile sandıklara gideceğiz. Coşkuyla sandıklarda bu iktidara ‘Senin pilin doldu, süren bitti, hadi güle güle’ diyeceğiz. Sözde? Atı kayran Üsküdar’ı geçermiş. Refik, beygir birlikte bizim Üsküdar dahi bizim daha çok. Bizden dualarınızı esirgemeyin. Bu şehrin ve bu ülkenin gençlerinin enerjilerini yanımızda istiyoruz; banko başaracağız. Bizi karalamaya, rehavet altında tutmaya, yıldırmaya çalışıyorlar. Henüz bu sabahın köründe temelsiz kararlarla Ataşehir ilçesinde milleti evinden baskınla alıyorlar. Bakın bunların hiçbirisi bize sökmez. Değişmeyen verdik, cumhuriyetimizin 100’üncü yılı çok güzel olacak. Bütün gelişigüzel başaracağız, asla vazgeçmeyeceğiz. Türe, hususiyet ve hak için çokça çalışmaya kortej veriyor muyuz? Rastgele özdek çokça pir olacak. 100’üncü yılımız kutlu olsun” dedi.

Share: