İmamoğlu: “Sözde? Atı Düzlük Üsküdar’ı Geçmiş… evet At birlikte Bizim Üsküdar birlikte Bizim Çıktı”

Bilgelik: BERKAY VAROL/ Müşteri: KEMAL SEVİNDİRİCİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’birlikte; “Coşku ile sandıklara gideceğiz. Çalkantı ile sandıklarda bugünün iktidarına ‘Senin pilin doldu, süren bitti, miladın doldu, hadi güle güle’ diyeceğiz onlara. Haydi güle güle. Güya, atı alan Üsküdar’ı geçermiş. ya beygir birlikte bizim Üsküdar de bizim, çıktı” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Giresun’de yurttaşlara seslendi. İmamoğlu’na CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Giresun Mebus Necati Tığlı, Adalar Şehremini Erdem Gül de eşlik etti. İmamoğlu, şunları söyledi:

“BU MEMLEKETİN SEÇME BELEDİYESİ BİZİM”

“500’ün üzerinde belediyeye bakım sunmanın, onlara çok hususi hizmetleri götürmenin gururunu yaşıyoruz. İstanbul 16 milyonluk benzeri kent. Bu sunturlu site, İstanbul; Türkiye’nin herhangi bir yerinden insanı ile harman ergin, dünyanın sunu adamakıllı şehri haline gelmiş. Dolayısıyla yemeden içmeden İstanbul’a harıldamak, İstanbulluya gitmek anlamına gelmez. Onun amacıyla; bilgimiz, birikimimiz, gücümüz ile Türkiye’nin neresi olursa olsun yardım yeryüzü üzerine özenli çabalama gösteriyoruz. Çabucak CHP’li, İYİ Partili belediyeler değil; elden Altılı Ganyan Masada olan partilere tabi belediyeler bile değil, bütün siyasi partilerin belediyelerine ulama sunuyoruz. Sonuçta bu memleketin temas belediyesi bizim.

İstanbul’üstelik 16 milyon İstanbulluya bakım ediyorum diyorum. O ant diyorlar, ‘Sen 16 milyon insandan rey almadın kim.’ 16 milyon insandan düşünce almadım, diyen düşünceden değiliz biz. O sandığa atık oylar hepiniz zarfa atıyorsunuz evet, o sandığa atık oylar o sandıkta karıştı. Ego diyorum ki ahbapça, 16 milyon İstanbullunun oyunu almış üzere çalışıyorum. Kimseyi birbirinden ayırmıyoruz. Ahlakımız, kültürümüz bize onu söylüyor. Katiyen ayırmayacağız. Gönlüm icap, bire bir dahaki seçimde 16 milyon insanın birlikte oyunu alayım, memleketimin değme insanı bize fikir versin. Bu ayrıştırmayı memleketin gündemine sokan insanlardan tıpkı dakika geçmiş boşanmak zorundayız. Size hukuksuzluk işleyen, insanları birbirinden ayıran bu aklı de şikayet etmeye geldim.

“İSTANBUL’DA 806 BİN KAT TOKAT YEDİLER”

16 milyon insanımızın iradesini yok sayıyorlar. Adaletsizlik yapıyorlar, hukuksuzluk yapıyorlar. Milletin iradesini milletimizin oylarını yok sayıyorlar. Cenabıhak aşkına ben diyorum kim bunlara 6 Mayıs’tan sonra seçimi fesih ettiler bile buraya geldim ya, bu meydana. Bu meydandaki o pir Karadenizlilerin tepkisini lahzada unuttular. İstanbul’birlikte 806 bin kat tokat yediler. Amma zaman hala apayrı apayrı işlerle uğraşıyorlar. Üç oydan birini hukuksuz akseptans ettiler, seçimi fesih ettiler.

Şimdi de batıl davalarla, soruşturmalarla milletimizin iradesini yok saymaya himmet ediyorlar… Buranın çocuğu ego yılgınlık yapar mıyım, bunlara pes ayar miyim ego? Etmem. Etmeyeceğim. Sizin gücünüz arkamızda olacak, bunlara katiyen pes etmeyeceğiz. Ülkemizde Cumhuriyeti el erki, adalet ile zinde kılarak şu pırıl pırıl gençlerimize adamakıllı ati hazırlayacağız. Altılı Ganyan Masa, Türkiye’birlikte ilk kez farklı görüşleri ayrımsız araya toparlayıp yoz fena hâlde bir geleceği inşa etme üstüne kararlı tıpkısı mesai içindeler. Tığ bu çalışmanın neferi olacağız. Memleketi ayağa kaldıracağız. Çalkantı ile sandıklara gideceğiz. Çalkantı ile sandıklarda bugünün iktidarına ‘Senin pilin doldu, süren bitti, miladın doldu, hadi güle güle’ diyeceğiz onlara. Haydi güle güle. Güya? Atı düz Üsküdar’ı geçermiş. evet at da bizim Üsküdar birlikte bizim daha çok.”

İmamoğlu, “Daha bugün sabahleyin İstanbul Ataşehir’bile milleti asılsız kararlar ile evinden alıyorlar. Bunların baskıları sökmez. Karar verdik, Cumhuriyetin 100’üncü yılı çokça pir olacak. Cumhuriyetin ikinci yüzyılı çokça domuzuna olacak” dedi.

Share: