Seyit Torun, Giresun’da: “Ataşehir’e Işler Yaptılar Akılları Aralık. Bulamazsınız Kardeşim. Bizde Bulamazsınız. Siz Kendinize Bakın.

Vukuf: BERKAY VAROL – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun’da; ” Ataşehir’e işler yaptılar akılları ayakyolu. 21 arkadaşımızı gözaltına aldılar. 10 sene esbak defterleri karıştırıp, karıştırıp; ne buluruz diye çalışıyorlar. Bulamazsınız kardeşim. Bizde bulamazsınız. Siz kendinize bakın. Siz lekelisiniz. Siz bu ülkenin kaynaklarını sömürüyorsunuz” dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu ile gelişigüzel, Giresun’un Tirebolu ilçesinde Tirebolu Düz Aranjman Projesi Açılış Töreni’nde konuştu. Torun, şunları söyledi:

“Çok altın belediye başkanlarımız, bu hizmetlerini, Anadolu’nun beher köşesine vermeye çalışıyor… Bizim belediyelerimiz oldukça temas soy imkansızlığa karşın, pahal bire bir düzentileme içerisinde. İktidarın değme nev engellemesi, kamu kaynaklarını kapatmasına karşın onlar nazik bir mücadele süresince. Onlar başardıkça, bu acımasız bina onları mahküm etmeye çalışıyor. Ama katiyen yılmayacağız, diz çökmeyeceğiz.

Ataşehir’e faaliyetler yaptılar akılları çatlak. 21 arkadaşımızı gözaltına aldılar. 10 sene eski defterleri karıştırıp, karıştırıp; ne buluruz diyerek çalışıyorlar. Bulamazsınız kardeşim. Bizde bulamazsınız. Siz kendinize bakın. Siz lekelisiniz. Siz bu ülkenin kaynaklarını sömürüyorsunuz.

Zor günlerden geçiyoruz. Her yerde ateş var. Enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK’in rakamlarına bakarak yüzdelik 57. Siz buna inanıyor musunuz? Bunların işi gücü kandırmaca, yalan dolan. Evvel TMO’ya fındık sattırdılar. 61-62 teklik olan fındığı 55 liraya düşürdüler. Kökeninden birilerine, ecnebi sermayeye servet kazandırdılar. Zaten üreticinin hakkını çaldılar. Üreticinin hakkını çalanlara gereken cevabı verecek miyiz? Haramilerin saltanatını bitireceğiz. Budun İttifakı yerine halkın iktidarını göreve getireceğiz.

Bizim tek şehremaneti başkanımıza dokunamayacaksınız. Ekrem Bey’i, ‘elini arkadan bağladın’ diye, Beylikdüzü Belediye Başkanı iken yaptığı işlerden kontekst…. Bütünü aklanmış. Hepsi soruşturulmuş defalarca. Bulamadıkça karıştırıyorlar. Hiç iptila etmeyin. Tek şey bulamazlar. Çünkü o, 16 milyon İstanbulluya bakım ediyor. O herkesin birlikte, herkesin ağabeyi.”

Torunun açıklamasının peşi sıra kayran aranjman projesinin açılışı yapıldı.

Share: