Çankaya Belediyesi Hoy-Cevelan El Dansları Topluluğu, Yıpranmamış Dansçılarını Arıyor

Türkiye’nin yer doğru el dansları topluluklarından biri olan Çankaya Belediyesi HOY-CEVELAN, 2022-2023 sezonu üzere ağırşak kayıtlarına başladı.

Çankaya Belediyesi Ahali Dansları Topluluğu HOY-DEVIR, kullanılmamış sezon ağırşak ve dansçı alımı üzere kayıtlara başladı. 52. yılını kutlayan ve kurulduğu günden bu yana sayısız Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarına imza atan HOY-DEVIR, 2022-2023 sezonunda üstelik 10 gözyaşı ve üstü ‘yıldızlar’, 16 gözyaşı ve üstü ‘gençler’ ve 26 gözyaşı üstü ‘yetişkinler’ kategorisinde dersler verecek.

1970’DEN BERİ TÜRKİYE’Yİ TANITIYOR

1970 yılından bu yana ahali danslarının ve kültürünün öğretilmesinde deli dolu tekellüf oynayan HOY-DEVIR, uluslararası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, Brezilya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan üzere ülkelerde sayımsız eylem yaparak, Türkiye’nin tanıtılmasına dahi şişman yardım sağladı.

Halk dansları topluluğunun imza attığı sayımsız şampiyonluklarla hava duyduklarını vurgulayan Çankaya Belediye Reisi Alper Taşdelen, “Kültürel ahali danslarının yaşaması amacıyla yaptığımız çalışmaları yenilerini de ekleyerek sürdüreceğiz. Umum danslarını bellemek ve icra etmek isteyen vatandaşlarımızı HOY-CEVELAN’a çağırma ediyoruz” diye konuştu.

Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı’nın beraberinde mevcut merkezinde çalışmalarını sürdüren HOY-CEVELAN’a kayıt başlamak isteyen dansseverler, kayıtlara ilgilendiren ayrıntılı bilgiyi (0312) 232 17 27 ve 0 532 413 08 85 nolu telefonlardan alabilecek.

Share: