Ankara haberi: Yenimahalle’de Konservatuvar Eğitimleri Başladı

Canlı tiyatrocu adayları amacıyla Yenimahalle Belediyesi ve Sadri Alışık Kültür Merkezi teşrikimesai ile Yenimahalle’da hayata geçirilen ücretsiz konservatuvar eğitimlerinin ikinci dönemi başladı.

Nazım Vukuf Kurultay ve Nutuk Merkezi’nde bulunan Yenimahalle Belediyesi Sadri Menus Konservatuvarı’nda 2 yıl boyunca yetişek alacak olan öğrenciler, 1’inci sınıfın ilk dönemini başarıyla tamamlayarak 2’inci döneme geçiş yaptı.

İLK DÖNEMİ TAMAMLADILAR

İlk devir dersleri olan üçkâğıtçılık yöntemleri, doğaçlama, köpoğluluk anne teknikleri, dünya seyretme tarihi, diksiyon, görk, dans derslerini düz öğrenciler, 2’nci dönemde ise ana oyunculuk, role tedarik, dünya oyun tarihi, mütehammil inceleme, diksiyon, cafcaf ve raks dersleri eğitimi matlup.

Eğitimlerin böylelikle çıkışlı öğrenciler, Ak Yıldız İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu kadrosunda aktör olarak performanslarını ekspozisyon imkanı bulacak.

“GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ”

Aktör adaylarına başarılar dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Konservatuvarımızda 2 aplikasyon, 2 nazari, 2 araştırı sınıfı, kitabevi, dans ve müzik odası bulunuyor. Burada geleceğin sanatçılarını yetiştiriyoruz. Yüzlerce referans oldu ve tendürüst yeteneklerin aralarından 30 dirilik seçildi. Hepsinin hayali kalburüstü bir aktör olmak.İnanıyorum ki içlerinden kankızıl oyuncular çıkacak ve tığ dahi onlarla çekicilik duyacağız” dedi.

Share: