Enuygun: Bu yaz tatil üzere bildirme haddinden fazla Antalya ve İzmir yeğleme edildi

Enuygun.com, bu yaz sunu haddinden fazla tercih edilen dinlence bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına göre, canlı uygulama üzerinden uçak ve otobüs bileti satın düzlük ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin gözyaşı ortalaması 32, arz fazla yeğleme edilen tatil destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların yüzde 58’i ayvaz, yüzdelik 42’si ise kadın kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu çap yüzdelik 53 ayvaz, yüzdelik 47 kadın olarak gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde en çok tayyare bileti satılan günler Kurban Bayramı tatili tarihlerine denk geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda geçmiş aya göre kâm otobüs biletinde yüzdelik 60, uçakta ise yüzdelik 200 arttı.

Arz fiyatlı tayyare bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri için tayyare bileti almayı tercih etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun etkin uygulaması üzerinden satın alınan yer fiyatlı tayyare bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla azimet-dönme Hannover-İzmir rotası için oldu. Arz çok otobüs bileti Ankara amacıyla alındı.

Yeryüzü çokça otobüs bileti alınan destinasyonları beyninde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana civar plana imdi. Aplikasyon üzerinden alınan bildirme uygun otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Hastalıklı rotası olurken, bildirme erdemli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi amacıyla oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne artık

Aplikasyon üzerinden otel verileri incelendiğinde bildirme çok rezervasyon yaptırılan destinasyonlar arasında İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne imdi.

Arz pahalı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya önce tam saha alırken, sunma akıllıca fiyatlı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’dahi yapıldı. Kullanıcıların arz haddinden fazla aradığı konseptler arasında bungalov oteller, seçkin şey dahil oteller ve İslami oteller meydan aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri yargılama izleme edebildi”

Açıklamada konuya ait görüşlerine kayran verilen Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda çöz hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların saha bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini ayrımsız yol daha gördük. Hele sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ kabil ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri izleme yazar, kendilerine yeryüzü uygun fiyata mübayaa işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl de değişik olumsuzluklar dolayısıyla yeryüzü düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle çöz hatlarda yolculuk edecek kullanıcılarımızın elan geçmiş tek olmadığı kadar erken davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun canlı uygulaması sebebiyle bütçesine göre tayyare bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve açkı isticar seçimi yapabilir, tatilini yegâne ayrımsız aplikasyon üzerinden bir anda planlayabilir.”

Share: