Altekma, bu sezon Efeler Ligi’nde evvel 6’yı hedefliyor

Uçan Top Efeler Ligi ekiplerinden Altekma’nın başantrenörü Levent Matmeriçli, lige ulam katacak tıpkı kadro olacaklarını ve geçmiş 6’yı hedeflediklerini bildirdi.

Matmeriçli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 bakir oyuncuyu kadrolarına karışma ettiklerini belirterek, bu isimlerden 4’ünün yaş ortalamasının 18 civarında olduğunu söyledi.

Amaçlarının geçen senelerdeki gibi ferah tıpkısı topluluk konumuna akmak olduğunu kaydeden Matmeriçli, “Lige kalite katacağımızı, play-off’u zorlayacağımızı hassaten seçkin öz yolunda giderse evvel 6’yı zorlamak istediğimizi açık yürekle söyleyebilirim.” dedi.

Matmeriçli, Efeler Ligi’nde bütçesi iri olan takımların yanı sıra normal ve az bütçeye cemaat ekiplerin bulunduğunu belirterek, “Koca voleybolunda belli ayrımsız ivme var. Dünya Şampiyonası’nda, Değerli Lig’da ve Challenger’bile iyi mücadeleler izledik. Bir kalitenin lige üstelik yansıyacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Üst düzem ecnebi isimlerin üstelik ligde uğraş edeceğini kaydeden Matmeriçli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ego ilk terbi çok latif, nitelikli maçlara görüntü olacağını düşünüyorum. Altta bile bizim kadar evvel altıya, önceki sekize girecek takımların mücadelesinin bile bire bir heyecanda ve aynı kalitede olabileceğini anlayış ediyorum. Bu sene ligde hiç umulmadık sürprizler da gibi.”

Türkiye’dahi gençlere envestisman yapan lokomotif kulüplerin bulunduğunu, kendilerinin üstelik bu takımların arasına katıldığını kaydeden Matmeriçli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Zira alttan yetiştirdiğimiz sporcular, ligde değişik takımlara para aktarımı olup bol sezonlar geçirmeye başladı. Bu altyapıya yatırım yapan takımlar ve farkındalık arttıkça erkek voleybolunda dahi mebzul fizikler, iyi jenerasyonlar yakalandı. Bu jenerasyonların ongun çalıştırılması, gür antrene edilmesi rekabet seviyesini birlikte yükseltiyor. Bu canlı oyuncuların Efeler Ligi’nde müddet almaları onların kalitesini daha üstelik artırıyor. Bu bile arsıulusal platformda önümüzdeki senelerde bana haddinden fazla düş veriyor.”

Altekma, ligde ferda saat 16.00’üstelik ayrıksı İzmir temsilcisi Arkas Spor ile Atatürk Uçan Top Salonu’nda karşılaşacak.

Share: