Aliağa Petkimspor, bu mevsim tedenni korkusu sürdürmek istemiyor

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde üçüncü sezonunu geçirecek Aliağa Petkimspor’un umumi menajeri Uzun Türknas, bu sezon tedenni korkusu sürmek istemediklerini, play-off ve Avrupa kupalarına iltihak hedefi üzere sahada olacaklarını söyledi.

Türknas, AA muhabirine, Basket Süper Ligi’nde önceki 2 sezonu düşme potasından serencam anlarda kurtularak geçirdiklerini ve bunun kendilerini üzdüğünü söyledi. Bu mevsim daha tedbirli davrandıklarını kaydeden Türknas, şöyle konuştu:

“Hocamızın da direktifiyle daha bol aynı takım kurduk. Benzeri zamanda bence elan bereketli tıpkı hazırlık devresi geçirdik. Daha düzenlenen, programlıyız. Bu tedbir maçlarımıza birlikte yansıdı. İyi aynı hazırlık döneminden sonraları şimdi daha çok asıl maçlar başlayacak. Bizim amacıyla en mehabetli boyut bu. Denizli deplasmanıyla başlayacağız. Benim de öngörüm elan bol aynı zaman geçireceğimiz. Bu yıl o korkudan uzaklaşacağız. Itidalli sıralarda play-off’u hedefleyen ve elan önemlisi gelecek sezon Avrupa kupalarında oynamayı türe eden tıpkı Petkimspor izleyecek seyircilerimiz. Play-off hedefiyle ligi ilk 8, geçmiş 10 zarfında bitireceğimizi düşünüyorum.”

Bu mevsim Küçük Asya Efes ve Fenerbahçe Beko dışında geçmiş 10’dahi saha takanak ekiplerin birbirine balya olacağını düşündüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim bile bu gruba karışma olacağımızı düşünüyorum. Sıralama çok aheste geçecektir. Yani o sıralamayı tahmin etmek türlü değil. Bu mevsim henüz kırıcı, daha savaşımcı, çıktı deplasman galibiyetleri olan tıpkısı küme olacağını düşünüyorum.”

Sezona erte saat 13.00’te Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçıyla başlayacak Aliağa Petkimspor, daha sonradan Rum Efes ve Galatasaray Nef’i konuk edecek.

Share: