Yırtıkça bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

– Çevrimli bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

KAYSERİ – Erciyes Uluslararası Yol Bisiklet Yarışları Grand Prix Kapuzbaşı etabı ile bitmeme etti. Heveskâr bisiklet takımları 113 km uzunluğundaki güçlü parkurda kaide çevirdi. Müsabakalar Grand Prix Develi etabı ile bitmeme edecek.

Kayseri Erciyes dünyanın dört bir yanından mevrut istekli sporcuların mücadelesine hayal olmaya devam ediyor. Arsıulusal Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Çiftteker Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Kat Çiftteker Yarışları’nın ikinci gününde Grand Prix Kapuzbaşı etabı gerçekleşti.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayan müsabakalar, Yahyalı İlçesinde sona erdi. Velespit sporcuları 113 km uzunluğundaki parkurda pedal çevirdi. GP Kapuzbaşı etabında Türkiye bambaşka tutmak amacıyla Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Güney Afrika üzere ülkelerden mevrut arzulu velespit takımları yarıştı.

Müsabakalar böylece Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko birinci, Kazakistan’ın Almaty Çiftteker Takımı’ndan Daniil Marukhin ikinci, Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Team takımından Anatolii Budiak üçüncü oldu. En canlı sportmen ödülünü ise Cenup Afrika’nın Protouch Bisiklet Takımı’ndan Callum Ormiston elde etti. Mertebe elde eden sporculara düzenlenen merasim ile madalya ve kupaları arz edildi.

Erciyes Uluslararası Kez Çiftteker Yarışları Cumartesi günü Grand Prix Develi ve Muamele günü Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak.

Share: