Çipo El Operasyonu’nda ikinci skandal!

Demir Yumruk Operasyonu’nda skandallar bitmiyor. Çıpa-polat fiyatlarını manipüle eden, 105 bilyon lira yapmacıklı faturayla kamuyu 25 milyar teklik zarara uğratan 3 yanlışlık örgütüne yönelik planlı operasyon sonrası dönme yüzüne sâdır ‘kadın hâkim’ skandalının peşi sıra ayrımsız başat vakası daha ortaya daha çok.

Örgüt liderlerinden Hüseyin Eryılmaz’ın, hakimle sevgili çıkmasının yankıları sürerken, bambaşka aynı hakimle elan yazışmaları tespit edildi.

ÖRGÜT LİDERİNİN, HAKİMLE SEVGİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Erol Domestik (Erol Eşrefoğlu), Hüseyin Eryılmaz ve Melih Karabacak’ın lideri olduğu 3 suç örgütüne yönelik soruşturmada teşkilat lideri namına tutuklanan Hüseyin Eryılmaz’ın telefon incelemesinde, İskenderun İcra Mahkemesi Hâkimi C.S. ile ahzüita yaşadığı ortaya çıkmıştı.

“HEPSİ SENİN İÇİN AŞKIM”

Bilgili S.’nin, Eryılmaz’ın İskenderun’daki davalarını takip ettiği, onun istediği şekilde yürütme mahkemelerinde kararlar çıkardığı, bu kararların birlikte Hüseyin Eryılmaz’a “Hepsi senin amacıyla aşkım” mesajlarıyla iletildiği ortaya çıkmıştı.

HER İSTEDİĞİNİ YAPTIRMIŞ

Raporda, Hüseyin Eryılmaz’ın dosyalar karara çıkmadan önce kendisine bilgelik vermesini istediği, hâkimin bu kapsamda bilgiler verdiği öğrenildi. Ayrıca Eryılmaz’ın tıpkı arsayı satın alabilmesi üzere kararın bozulmasını istediği, Gaziantep Toprak Adliye Mahkemesi’ne ait bir dosya bilgisi paylaşması sonrasında ise sel S.’nin, birkaç arkadaşı olduğunu bildirerek ilgileneceğini söylediği belirtildi.

BAŞKA HAKİMİN BIRLIKTE YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

3 aylığına açığa alınan hâkimle ilgilendiren HSK ihraç edilip edilmeyeceğini dahi görüşecek. Mavera yandan Hüseyin Eryılmaz’ın yargıyla olan içli dışlı ilişkisinin C. S. ile bağlı kalmadığı belirlendi.

İktidara yakınlığıyla bildik Sabahleyin gazetesinde düz düzlük habere bakarak, HSK, eş gerekçeler dolayısıyla Sakarya Kazanç Mahkemesi Üyesi M. O.’yu de açığa aldı. M. O.’nun, Eryılmaz’ın Kayseri’birlikte açtığı mahsus davanın takibini yaptığı ortaya daha çok. Ayrıca Eryılmaz’a, İstanbul Kanlıca’bile ayrımsız yer paylaşarak 500 milyon lira karşılığı anlaştığı, lokasyonun alınması gerektiğini bildirdiği, ahir mesajında ise Kanlıca’bile olduğu belirtilen arsanın nüsha bilgilerini paylaşarak komisyon dâhil 400 milyon liraya bitirilebileceğini söylediği ortaya çıktı.

“HATAY KOLİSİ” YAVAŞ ALTINDA BİLGİLERİ GÖNDERMİŞ

M. O’nun, önce kademe ve erdemli yargıda olduğu değerlendirilen çokça sayıda hâkime “Hatay kolisi” adı altında öğün gönderimi amacıyla kişioğlu, adres ve telefon bilgilerini Hüseyin Eryılmaz ile paylaştığı, paketlerin ilgililere gönderildiği, bire bir zamanda hâkimin eşi ve çocuklarına tayyare biletini da Eryılmaz’a aldırdığı belirleme edildi.

Eryılmaz’ın sülale dostu olduğunu belirttiği bire bir dosya bilgisi paylaşımı sonrası, bir IBAN ve kişi bilgisine 100 bin liralık gönderildiği tespit edildi.

Share: