“Simitçi Erkan”dan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ayakkabı yardımı

Kocaeli’de düğürcük satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, Diyarbakır ve Mardin’dahi gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına pabuç yardımı yaptı.

Daha önce bir nice yardım kampanyası düzenleyen ve “Simitçi Erkan” yerine tanınan Ayhan, sattığı simitlerden elde ettiği ocakçı ve hayırseverlerden topladığı bağışlarla Diyarbakır ve Mardin’deki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 850 çift ayakkabı desteği sundu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Kızıltepe ilçesinde rustik mahallelerde sunduğu destek ile çocukların yüzünü güldüren Ayhan, kestirmece 1500 çift ayakkabıyı daha ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Ayhan, gazetecilere, dağa kaçırılan çocukları üzere HDP toprak binası uğrunda habitat eylemi özne Diyarbakır annelerine gerçekleştirdiği ziyaretin peşi sıra bölgede yardım çalışmalarına başladığını söyledi.

Hayırseverlerin de destekleriyle yaptığı yardımlarla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdüğünü belirten Ayhan, “Kazandığım paranın şişman bölümünü yetim, garip ve ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşıyorum. Teferruatlı süredir Suriye’nin eksen köylerindeydim, arkalama çalışması yapıyordum. 1,5 ay evvel Kocaeli’ye döndüm. Bu defa da sattığım düğürcük paralarıyla Güneydoğu’da okula giden torunlar için onlarca koşa başmak aldım. Hayırseverlerden gelen yardımlarla yüzlerce ayakkabımız oldu. Bu sayede yüzlerin gülmesine miftah olduk. Ulama sunanlardan Tanrı razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: