“Saydam karşı odasını” vatandaşın ayağına götürüyor

Burdur’un Kenar ilçe Belediye Başkanı Emrullah Ünal, kentin cıvıl cıvıl noktalarına taşınan transparan ön odasında halkla buluşarak dertlerine çıkar yol arıyor.

Her hafta pazartesi günleri bir mahalledeki kaldırıma yerleştirilen saydam plastik fanus içindeki rahat odasında kaza sakinleriyle bir araya gelen Ünal, teessürat ve talepleri dinliyor.

“20 mahallemizi sırayla dolaşacağız”

Bucak Belediye Reisi Emrullah Ünal, AA muhabirine, kullanılmamış belediyecilik anlamında belirgin dirlik odası uygulamasını ilçenin sunu şişman mahallesi Konak’tan başlattıklarını söyledi.

Vatandaşları asetat odada ünite müdürleri ve başbuğ yardımcılarıyla ağırladıklarını belirten Ünal, onların dertlerine umar olmaya çalıştıklarını, düşün ve önerilerini dikkate aldıklarını aktardı.

Ünal, vatandaşın ayağına gittiklerini anlatım ederek, “Ara Sıra vatandaşlarımız belediyeye gelemiyor, bazılarına uzak geliyor. Kimi Vakit bile ‘Geldim, başkanı bulamadım.’ evet dahi ‘Başkanla beni görüştürmediler.’ gibi bazen sıkıntılar yaşanıyordu. Biz dahi sükûnet odamızı sokaklarımızda, mahallelerimizde vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.” dedi.

İlçede yaşayanların uygulamadan az çok kıvançlı kaldığını dile getiren Ünal, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın sorunlarına bu uygulamayla acul ve anında hal buluyoruz. Bir Lahzada o dakika ilişik vahit müdürümüze telefon ediyoruz yahut müdürlerimizi yanımıza çağırıyoruz, sorunu aktarıyoruz. Asetat yan odamızı dışarıdan vatandaşlarımız görüyor. İlgisini çekiyor. Kimi Vakit merak ediyorlar, hatır girip, hal hatır soruyorlar. yüz yüze çabucak müzakere tahsis etmek açısından gayet domuzuna tıpkısı aplikasyon oldu. Bu üçüncü haftamız, 20 mahallemizi sırayla dolaşacağız.”

“Suyla ait sıkıntımız vardı, onu ilettik”

Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer dahi andıran yakınlarda hakeza bir uygulamayı daha ilk görmediğini vurgulayarak, “Halkın zarfında, halkı dinlemeye yönelik sunturlu tıpkısı düz oluşturulmuş. Bizim bile suyla ilgili sıkıntımız vardı, onu ilettik.” ifadesini kullandı.

Talebini Ünal’a ileten üniversite öğrencisi Rabia Şahin ise değişik illerde görmediği saydam erinç odası uygulamasını beğendiğini, başkanla örtüsüz havada henüz şen görüşebildiğini kaydetti.

Beşinci dershane öğrencisi Fadime Kuzgun bile Başbuğ Ünal’dan, sınıfına uslu kara tahta istediğini anlattı.

Share: