Burdur’da TOKİ’ye 12 bin 678 müracaat yapıldı

Burdur’da TOKİ’ye 12 bin 678 müracaat yapıldı

Içtimai Bölük Hamlesi Projesi Lansman Aracı Burdur’de

BURDUR – Türkiye’nin seçme yerini gezerek proje üzerine halkı bilgilendiren Belde Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Basamak İdaresi Başkanlığı’na ilgilendiren tanıtım ara bulucu Cumhuriyet Altını meydanında Burdur halkına sanal cins gözlüğü ile proje evlerini gezdirerek umum yoluyla alçalma edilen soruları yanıtladı. Burdur’da bile yapılacak projeye müracaat yapan vatandaşlar sanal yolculuk turuyla yapılacak evlerin münteha hallerini görmüş oldu.

Şişko Göz İdaresi Uzmanı Mehmet Öç proje ile ilişkin yaptığı açıklamada; ” Sayın Cumhurbaşkanı Recep Takbih Erdoğan’ın talimatları, Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemeleri doğrultusunda Türkiye genelinde başlamış olan 500.000 basamak hamlesi ile birlikte lansman ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere geziyoruz. Zaman da Burdur’dayız. Burdur’dahi minval dahi 200, ilçeler ile alay malay toplamda 864 hane planlaması var. Biz da burada yapılacak olan bölük, arsa ve işyeri ile ilişkin vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Burdur’da yapılacak konutlar üzere toplamda 12 bin 678 müracaat yapıldı. Bunların 7 bin 103 tanesi merkez amacıyla, 3 bin 121 tanesi Kenar amacıyla, ferasetsiz mütezayit 2 bin 454 müracaat ise ayrıksı ilçelerde yapılacak olan konutlar içindir. Yer ve hareket yerleri üzere başvurular 15 Kasıma kadar devam ettiği üzere sonuncu tabir o tarihten bilahare mahsus olacak.” dedi.

Konutlar üzere doğruluk sahiplerini tayin kuraları Türkiye genelinde yarından itibaren çekilmeye başlayacak ve küçük ay ayının sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek. Ad Çekme sonuçları vatandaşlara SMS yolu ile bilgilendirilecek. Ayrıca sonuçlar “Emlak Göz A.Ş” ve “Şişko Bölük İdaresi” nin genel ağ sitesinden ve toplumsal medya hesaplarından yapılacak olan deli dolu yayınlardan takip edilebilecek.

Share: