Reisicumhur Yardımcısı Oktay, Sivas’ta esnafı müzakere etti Açıklaması

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta esnafı müzakere etti.

Oktay, değişik programlara süzülmek üzere geldiği kentte Atatürk Caddesi’ndeki esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla arkadaşça etti.

Çay ocağında açıklamalarda kâin Oktay, teferruatlı zamandan beri Sivas’a gelip vatandaşlarla hasbihal etmeyi arzuladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, “Sivas ile ilgili milletvekillerimiz, uray başkanımız, valimiz, toprak başkanımız ve birlik rüfeka aşağı haddinden fazla vahim çalışıyorlar. Sivas’ta temas, beraberlik, tesanüt balaban, bunun bile bereketi geliyor ve Sivas’a bakım olarak yansıyor.” dedi.

Oktay, Sivas amacıyla ellerinden gelen hangi varsa yapmaya amade olduklarını ifade ederek, Samsun-Sivas tren hattıyla ilgili dahi yapılabilecek hangi varsa yapacaklarını vurguladı.

Sivas’ın ulaşımda hem yağız yolları hem çıpa yolları hem dahi çekicilik yolları anlamında ana merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Oktay, “Ayrıca kısmet olursa alelhusus lojistik taşımada endüstri boyutunda anne merkezlerden, munsap noktalarından birisine dönüşecek, dönüşmeye bile başladı elhak. Bu, Sivas’a hareket ve atlatmak kendisine bile dönecek.” diye konuştu.

Kentte eskimemiş benzeri kombinasyon endüstri bölgesinin hazır olduğunu dile getiren Oktay, “Yatırımlar başlamış durumda ve bu dahi 40 bin yabanlık ilave istihdam adına Sivas’ımıza dönecek yani bunun anlamı şu: 40 bin gencimize ve işlemek isteyen, mesai yaşında olan insanımıza memleketinde çalışma imkanı sunacak. Dolayısıyla tığ bunu hele teşvik etmek istiyoruz. Hem ilimizin kalkınmasına ulama vermiş oluruz hem dahi gençlerimiz kendi ilinde çalışmış peki.” ifadelerini kullandı.

Oktay, 65 yaşını sabık tek vatandaşın ele ayağa düşmemesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani hiçbir şekilde başkasından müzaheret beklememeli. Büyüklük bu anlamda üstüne düşeni içtimai müzaheret adına vermeli. Nedeniyle bizim yaptığımız bu. Eş ayvaz ayrımı yapmadan gelişigüzel cins katkıyı vermeye çalışıyoruz ve bunu sizin dile getiriyor olmanız bu anlamda sunturlu bire bir öz. Çabucak o birlikte değil, esenlik hizmetleri anlamında, alelhusus hele engelliler anlamında eğer bir takı varsa sizin hastaneye değil, doktorun sizin ayağınıza geliyor olması, hele özellikle yatalak hastalarımız amacıyla… Biz de ne imkanlar varsa bunu yansıtıyoruz.

Bizim amacımız evlatlarımızın, vatandaşlarımızın desteklemek. Içtimai cesamet olmanın gereklerini namına getiriyoruz.”Share: