Reisicumhur Yardımcısı Oktay, DÜRÜST Öğür Sivas Teşkilatı ile buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, arsıulusal anlaşmalara binaen gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında AK Fırka Sivas Teşkilatı ile bire bir araya geldi. Tıpkı kafe-restoranda gerçekleşen buluşmaya DOĞRU Fırka Sivas İl Yönetimi, Avrat Kolları Yönetimi, Tarz İlçe Yönetimi, İlçe Esas Etap Kadın Kolları, Gençlik Kolları başkanları, AK Parti İlçe Şehremaneti başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu Sivas’a yer kalbi selamlarını ve sevgilerini ilettiğini tamlayan Oktay, Erdoğan’ın liderliğinde bu yola çıkarken, Türk milletinin derdiyle dertlenmeyi, sorunlarına, sıkıntılarına, beklentilerine hal bulmayı maksat edindiklerini söyledi.

Oktay, 20 yılın beherglas saatini, beherglas dakikasını, beher anını millete hizmet aşkıyla geçirdiklerinin altını çizerek, “İl mülk, şehir şehir ayrımsız taraftan eksikleri gideriyor, gayrı taraftan birlikte önümüzdeki çeyrek altın asra, kaşe vuracak projeleri devreye alıyoruz. Intihal Veysel’in ifadeleriyle, mufassal etraflı tıpkısı yoldayız, gidiyoruz tarih geceleyin.” diyerek konuştu.

Sivas’ta yapılan ve bitmeme fail yatırımlar karşı bilgi alıp istişarelerde bulunduklarını aktaran Oktay, Sivas üzere çalışmanın tarihin emanetine ve bayrı değerlere topluluk çıkmak etmek olduğunu ve buna inandıklarını ifade etti.

Oktay, hem merkezi dalavere hem üstelik belediyelerde Sivas’a sunma yakışan kamu hizmetini sunmanın mücadelesini verdiklerine belen ederek, şöyle bitmeme etti:

“Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa gelişigüzel alanda birçok yatırımlar devam ediyor. Bunu yeryüzü gür DOĞRU davayı Sivas’ta omuzlayan siz altın kardeşlerim agâh. Sivas’ta, Türkiye Balaban Millet Meclisi YANLIŞSIZ Tümen Takım Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz yeniden milletvekillerimiz Habib Soluk ve Semiha Rençper ile Şehremaneti Başkanımız Hilmi Bilgin kabilinden millete hizmette bellik ergin isimler, tek durmadan çalışıyor. Geçtiğimiz 20 yılda Sivas’a 1,7 bilyon teklik terbiye, 1,4 milyar teklik afiyet, 39 bilyon teklik ulaştırma ve enfrastrüktür yatırımı, 2,55 milyar teklik ekincilik desteği, 4,9 bilyon liralık erke yatırımı ve 2,2 milyar teklik dolgun göz ve içtimai donatı yatırımı kabilinden her alanda projelerle hep 61,5 bilyon liralık yatırım yaptık. Bilcümle söylediğimiz kabilinden aşgınan çalışan yorulur mu? Sevdası ulus olan yorgunluk nedir bilir mi? Yurt üzere çoğaltan yürekler, mazeret kabul porte mi? Hizmet ateşiyle yananlara ara vermek, duralamak yerinde mı? Yakışmaz. Tığ dahi Cumhurbaşkanımız liderliğinde aynı an dursuz duraksız 81 ilimiz amacıyla milletimiz için çalışıyoruz. DÜRÜST Fırka’nin birer neferi namına gururla anlatacağınız muvaffakiyet hikayelerimiz var. Milletimizin onurunun çiğnenmesine asla müsamaha göstermedik. Tek ant milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Ulusal ve arsıulusal değme zeminde ülkemizin başını sert tuttuk. İç politikada ve dış politikada ezberleri bozduk, milli adımlar attık. İşte elan bugün Sayın Cumhurbaşkanımızı Şanghay 5’lisi Zirvesi’hangi uğurladık, oradan BM Umumi Oturmuş için New York’a geçecekler. Aheste tıpkı diplomasi turu. Hem doğu hem gün batısı ile 360 adım önder diplomasisi yürütebilen, sorunları ayn hizasında çözebilen ayrıksı benzeri şef var mı? Başka neler yaptık; vesayeti namevcut ettik, demokrasimizi güçlendirdik.”

e-Izzet hizmetleri özellikle tutmak üzere, kamusal hizmetlerin kalitesini daim artırdıklarını ve bildirme birinci sınıf amme hizmetini millete arz acul şekilde sunmakla kalmayıp vatandaşların, tam illerin bu hizmetlerden fiyat şekilde yararlanmasını sağladıklarını belirten Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde savunma, ihracat, enerji ve turizm üzere kip çokça alanda Cumhuriyet Altını tarihinin rekorlarını kırdıklarını tabir etti.

Oktay, “Onlar yersiz gündemlerle uğraşadursun tığ 250 bin konutluk, ‘Cumhuriyet Tarihinin Sunu Şişman Içtimai Bölük Projesi’ni başlatmış durumdayız. İlk etap konutlarını maksimal 2 yıl süresince bitirip hak sahiplerine teyit etmeyi hedeflediğimiz sosyal hane projesinde Sivas’a 2 bin 56 bölük düz yazı edilecektir. Aynalı olsun.” dedi.

“Mugayeret her işi çıkmaza sürüklemenin kavgasını veriyor”

Iktisat ilkin kalkışmak üzere, aksaklıkları halletmek üzere uğraşırken muhalefetin temas işi çıkmaza sürüklemenin, sürüncemede bırakmanın kavgasını verdiğini anlatan Oktay, muhalefetin PKK ile FETÖ’nün dip bahçesinde kurdukları masada topluma karışıklık servis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hiçbirinin Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diye benzeri derdi namevcut. İplerini markajcı abilerini hoşnut etmenin derdindeler. Türkiye Feza Ajansı kurarız, ‘şimdi uzayın zamanı mı’ derler. Karadeniz’de gaz buluruz, inanmazlar. Çekişme zarfında aynı hububat koridoru açıp tekmil dünyanın gıda sorununu çözeriz, görmezden varidat. Terörü kaynağında kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı masaya oturtup PKK/YPG ve FETÖ’ye cebin mücadele anlaşması imzalatırız, ‘elinize ne geçti’ diye sorarlar. Elan Sakarya Muharebesi’nin nerede gerçekleştiğini bilmeyen bire bir mugayeret liderinden bahsediyoruz. Yine bu bilisizlik cenahının belediye başkanı, tarihten bihaber şekilde Yunanistan’ı ağzına alamadan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin kurucu ideolojisini düzen ediyordunuz hani? Milli uğraş ruhunu yaşatan dahi künde eden üstelik biziz. Öyle mi Sivas? 100 sene geçmiş burada toplanan o gözü karaca can kuşu, o istiklale giden yürekler bizlerde çarpmıyor mu?”

Oktay, 100 sene geçmiş Sivas’ta Türk milletinin “milli sınırlar içre yurt ayrılamaz bire bir bütündür, parçalanamaz” diyerek haykırdığını ve yedi düvele kayran okuduğunu hatırlatarak, “100 sene önce Sivas’ta hangi dediysek 100 yıl bilahare zaman ayrımsız yerde aynı nöbet elan tekrar ediyoruz. Bayrağımıza, bağımsızlığımıza, vatanımıza uzanan elleri kırarız. Bu duruşumuz bölgemizin istikrarı ve dostlarımız amacıyla üstelik geçerlidir.” şeklinde konuştu.

“Ermenistan tahriklerine ve kışkırtmalarına ayrımsız an evvel son vermelidir”

Azerbaycan askerlerinin sınırda Ermeni terörüne maruz kala Ankara’birlikte, Sivas’ta şen uyunamayacağına işaret fail Oktay, Karabağ zaferinden sonradan sınırların netleştirilmesi üstüne Azerbaycan’ın beraberinde olduklarını tıpkısı öğün daha yineledi.

“Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara bire bir zaman evvel son vermelidir.” diyen Oktay, bu konuda Türkiye’nin gelişigüzel ahit Azerbaycan’ın beraberinde saha aldığını ve Azerbaycan üzere ne gerekiyorsa yapmaya amade olduğunu vurguladı.

“Türkiye Ege’bile tepkisini gösterdiğinde elhak Yunan’ın gündüzü gece olacak”

Yunanistan’ın, her ahit Türkiye’nin albeni sahasını, semavi yurt sathını suistimal etmeye çalıştığına dikkati çekici Oktay, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmalara göre gayri askeri statüdeki adaları silahlandırdığını ve Ege’birlikte et kafalı itme yaparak, rastgele devir çokça sayıda bebeğin aileleriyle birlikte ölümüne sebep olduğunu söyledi.

Oktay, bu şekilde pervasızca hareket fail tıpkısı Yunanistan’a “aklını başına aldatma, İzmir’i unutma” denilince Türkiye’nin, tansiyonu yükselten canip kendisine gösterilmek istendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız örtüsüz ve kesin şekilde uyardı; ‘Adaları silahlandırmayı bırak yoksa tıpkı tün akılsız ….’ dedi. Bakıyoruz Miçotakis de ‘akşam yetişme sıra gel’ diyormuş. Bilmiyor mu acep Türkiye Ege’bile tepkisini gösterdiğinde filhakika Yunan’ın gündüzü tün olacak. Türkiye uluslararası anlaşmalara binaen gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, bacanak görünenler tabiatıyla takkadak ortadan kaybolur o antlaşma. Bu yüzden ‘İzmir’i nisyan’ diyoruz, ‘Kıbrıs’ı nisyan’ diyoruz. ‘Ecdadımızın heybeti marufı cihandır, yaradılış değişir sanma. Bu dem yeniden o kandır.’ Okyanus ötesinden sufle verenlerin barış getirdiği yerleri görüyoruz. Irak’ın halini, Suriye’yi, Ukrayna’yı görüyoruz. Türkiye, 20 yıldır barış, istikrar ve düzenlilik amacıyla çalıştıkça, birileri da arbede ve uğraş amacıyla gayret gösterdi. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi istek ettiler. Amma bu kavim, tavrını karşısındakinin cüssesine göre belirlemeyecek büyüklüğünde korkusuz bire bir millettir.”

Türkiye’nin hakkını hukukunu menfaat hesaplarına kurban etmeyecek kadar aktif tıpkısı ülke olduğunu vurgulayan Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde yedi düvele karşı zinde durduklarını ve zaman üstelik azimli duruşlarının sürdüğünü anlatım etti.

Oktay, bu iradenin bitmeme etmesi, kazanımların kesintiye uğramaması üzere Sivas teşkilatının çokça ağırbaşlı çalışması gerektiğini dile getirerek, “Eş kollarıyla, toyluk kollarıyla, asıl kademesiyle bir dakika dursuz duraksız her bir Sivaslıya ulaşması lazım. Sıfatımız hangi olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın ayrımsız neferiyiz. Eskisiyle yenisiyle bütün kuruluş kendisine benzeri ve beraberiz.” şeklinde konuştu.

Başarılarını önce Allah’ın inayetine, sonra Türkiye’yi yükselme davasına olan bağlılıklarına ve bu yolda yaptıkları fedakârlık ve dayanışmaya verecekli olduklarını dile getiren Oktay, bunları unutmadan Cumhuriyetin 100. yılında Sivas’a bakir fütuhat ithaf etmek için hep bu arada çalışma çağrısında bulundu.

Oktay, “Sizler, Abdulvahabi Gazi’den Ahmet Turhan Gazi’ye, Kadı Burhaneddin’den Sultan Keykavus’a, Gün-i Sivasi’den Akşemseddin’e, Fena Hâlde Sultan’dan Kova Veysel’e, büyüklüğünde bu toprakların kül hazinelerinin torunlarısınız. Türkiye’nin önceki yerel uçaklarını üreten, ülkemizi demir yolu ağıyla donatan Nuri Demirağ’sınız. Türk politika tarihinin mümtaz ismi, uğraş ve dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’sunuz.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın gecesini gündüzüne katarak, ülkesi üzere hangi kadar tehlikeli çalıştığına yakından şahit olduklarını belirten Oktay, “Bidar bir liderimiz varken biz durabilir miyiz? Çözme böyleyken yiğidolar durumunda sayabilir mi? Asla. Kontak ve muadele içre sunduğunuz herhangi bir munzam değere destek vereceğimizin, yanınızda olacağımızın sözünü ego buradan tıpkısı misil elan sizlere veriyorum. Bu duygularla hepinize defa arkadaşlığınız için şehrimiz ve YANLIŞSIZ davaya verdiğiniz emekler için teşekkürname ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar SELIM Parti Sivas teşkilatımızda hizmet üstlenmiş tamlık kardeşlerime genişlik kalbi şükranlarımı sunuyorum. Coşkunuz ve misafirperverliğiniz amacıyla antrparantez teşekkür ediyorum.” dedi.Share: