Üniversite hayallerine munsap öğrencilerden Başkan Akman’a teşekkürname ziyareti

Van’ın Tuşba Belediyesi’nin açmış olduğu Sürekli Terbiye Merkezi ile üniversite hayallerine kavuşan öğrenciler, Şehremini Salih Saf’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Eğitime verdiği önemden ortalık seçme kesimden takdir gören Başbuğ Saf, bu el bile üniversite hayallerine kavuşan öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu. Tuşba Topluluk Yaşam Merkezi bünyesine kurulan Kesiksiz Eğitim Bilimi Merkezi’nde ücretsiz yerine açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlık kursuna katılarak üniversite sınavında muvaffakiyetli olan öğrenciler, Başkan Temiz’ı makamında ziyaret ettiler. Muhtelif üniversitelerin, dişçilik, toplum bilimi, kavşak ve diş sağlığı, paramedik, çizge sanatlar, duyum yitimi ve gastronomi kabilinden sonuç yılların flaş bölümlerine yerleşen öğrenciler, imtihan boyunca lüzum kendilerine ücretsiz olarak verilen kaynaklar ve gerekse sağlanan imkanlardan belde Başkan Temiz’a ve emeği sabık herkese teşekkürname ettiler. Hayallerindeki üniversiteyi kazanmanın mutluluğu gözlerinde okunan öğrenciler, darülfünun hayali olan herkesin Tuşba Belediyesi eliyle ücretsiz namına sunulan bu imkanlardan yararlanmaya davet ettiler.

Öğrencilerin mutluluğuna ortak olan Başkan Saf ise öğrencilere haftalık öğretim programı çerçevesinde branş öğretmenleri yoluyla yetişek verildiğini söyledi. Düzenli kendisine gerçekleştirilen tecrübe sınavları ile öğrencilerin kendilerini, ölçme ve istimara imkanı de bulduklarını belirten Başkan Temiz, “YKS kursuna katılan öğrencilerimizdeki çaba ve azimden kıran domuzuna üniversiteleri kazanacaklarına olan inancımız bilcümle var oldu. Hakikaten bu sene ilk kez açmamıza karşın birçok öğrencimiz akıbet yılların gözde meslekleri olan bölümlere habitat başarısını gösterdiler. Bu mutluluklarını bizimle tutmak için ziyaretimize gelmişler. Kendilerini tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. – VAN

Share: