Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Sivaslı toplumsal medya fenomeninin tam simitlerini satın alıp vatandaşlara ağırlama etti

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas Valiliği ve Sivas Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin peşi sıra esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Oktay, “Zabaha kadar buradayız” ifadeleri ile ünlenen Ahmet Yaşin ile karşılaştı. Yaşin, karşısında Oktay’ı görünce “Zabaha büyüklüğünde buradayız başkanım” diyerek bağırdı. Oktay bile bunun konusunda tezgahındaki cümle simitleri satın alarak vatandaşlara ikram etti.

Oktay, geçtiğimiz aylarda yaptıkları düğünle acun evine giren ayrımsız metrelik çiftle dahi bire bir araya geldi. Boyları 108 santimetre olan Ahat ve Emine Demirel ile bir müddet kardeşçe etti.

Oktay ve beraberindekiler arkası sıra ünlü Çerkez’in Kahvesi’nde oturup hem anılmış kahvenin tadına baktı hem de vatandaşlarla dostça etti. Burada vatandaşların sorularını da yanıtlayan Oktay, “Sivas erişim anlamında hem yağız yolları, çıpa yolları ve hava yolları anlamında asıl merkezlerden birisi. Alelhusus lojistik taşımada endüstri boyutunda esas merkezlerden birisine dönüşecek ki dönüşmeye başladı filhakika. Bu Sivas’a YEMEK ve hisse senedi olarak dönecek. Ayrıksı aynı şeyden sonuç kademe mutlu oldum zaman. Yıpranmamış kombinasyon uran bölgemiz amade ve yatırımlar başlamış durumda bu dahi Sivas’a 40 bin kişilik ilave istihdam olarak dönecektir. Bunun anlamı şu 40 bin gencimizin ve çalışmak isteyen vatandaşımıza zat memleketinde faaliyet imkanı sunacak. Gençlerimizin illaki kamuda ve şehir dışında çalışmak kabil tıpkı arzuları var öyle yapmaktan artma şehrimizin kalkınması üzere katkı vermiş oluruz hem üstelik kendi ilimizde çalışmış oluruz” şeklinde konuştu.

Share: