Şarkışla’ya 200, Gürçayır’a 100 içtimai basamak yapılacak

Şarkışla Belediye Reisi Ahmet Toygar Oğuz, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesi kapsamında Şarkışla ilçesi ve Gürçayır beldesine TOKİ tarafından sosyal bölük yapılacağı müjdesini verdi.

Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimleri sonucunda Şarkışla’nın üstelik sosyal bölük listesinin içerisine karışma edildiğini söyledi.

Şarkışla’ya 200, Gürçayır’a birlikte 100 basamak yapılacağını nâkil Oğuz, “Bu konutlar dar gelirli vatandaşlarımız amacıyla. Malumunuz daha önceleri üstelik 3 adım namına içtimai basamak niteliği olmayan konutlar yapılmıştı. Zımnında Şarkışla’mıza hükümetimizin göstermiş olduğu bu bağ bayağı takdire eder. O yüzden dahi ben, başta Cumhurbaşkanımız oluşmak üzere hep vekillerimize, bakanlarımıza, devlet ve ilçe teşkilat başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Şarkışla’dahi elan ilk kentsel dönüşümle ilgili yapılan çalışmaların sürdüğünü dahi dile getiren Oğuz, şunları kaydetti:

“TOKİ ile yürütmüş olduğumuz kentsel transformasyon projemiz var. Şarkışla’nın Dörtyol dediğimiz mevkisi girişinden başlayıp iki cepheli Büyük Cami’ye büyüklüğünde olan bölümde aynı kentsel restorasyon projemiz devam etmekte. Projeleri bitti, maliyetler ortaya çıkarıldı. Neticede akıbet dönemde bedel artışlarının çok efdal olması dolayısıyla yalnız TOKİ aracılığıyla yapılabilmesi tür değil. Bu projeye Mekân ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sahip çıkması lazım, bu yönde bile çalışmalarımız bitmeme ediyor. İnşallah bakanlığımız vasıtasıyla da bu projeyi gerçekleştireceğiz.”

Share: