Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ El Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını dava edinenlere, Milli Defa Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan kamu insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin günü Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bütün halkımızı oraya takkadak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi anne ekseninden tenkil çabasını itiraz etmek için hak istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” dedi.

Milli Defa Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde haftalık kıymetlendirme toplantısı düzenledi. Çayır, mevt eden Şişman Temas Partisi Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü karşı açılan davaları hatırlatarak, “Mazi Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun temel davası olmasa bile taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli tıpkı yurttaş, gazeteci İsmail Tarih ile 25 zaman musahabe yapıyor olay esnasında. Müddeiumumilik bu konu ile ilgilendiren benzeri savca hazırlıyor. Bahsi sabık insan mahkemede, böyle ayrımsız konuşmayı yapmadığını, iddia ediyor. İlgili mecra yani iletişim mecrası henüz evvel verdiği raporda hakeza benzeri görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Bilahare bir henüz bu bilgilerin ve belgelerin murafaa eliyle görülmesi üzere istemde bulunuyor. İlgili yatak 2 yıl sonradan bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişik düşünüm gider ederek hakeza bire bir belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada görülen sav hangi efsus ki kapatıldı. Güzeşte davalardan benzeri tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Teşrinievvel 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle tıpkısı sorun açılmadı. Böyle tıpkısı dava şu zaman ne halkoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ait değme adım atık değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen maşa edevat ile ilişkin tıpkı hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini nâkil Çayır, “Sona akla yatkın gelindi. Haddizatında azılı ürkütücü banal insafı ve vicdanı zorlayan benzeri takım olaylar zuhur ediyor. Konu ile alakası sıfır, hadiseyi gölgelendirmek için ne kadar fotoğraf, rapor beyan varsa bütünü dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani asıl ekseninden şu veya bu şekilde saklamak üzere rastgele madde yapılmış vaziyette. Yakında göreceksiniz biraz sevimli arakçılık davasından ötürü beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya bile kapatılacak. Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi muhtemelen, kamuoyunda sanki sav görülüyormuş resmi ve havası arz etmek için. Onun üzere buradan sesleniyorum bilcümle Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sav edinenlere, Milli Kez Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan birlik insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ekim günü Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bütün halkımızı oraya elden bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi esas ekseninden tenkil çabasını protesto etmek üzere hak istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lazım olmadığını belirten Çayır, 30 Ekim’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Kolay Kongre’ye bel ederek, “Biz buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Teşrinievvel’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Elhasıl umudun meşalesini yakacağız. Bunun için harıldamak geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının tıpkısı değeri yoktur. Ne ant değerlenir bilir misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında hikmet altınınız var. Ben değme devir söylüyorum onlar babalarının evlerinde gündeş oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken tığ hücre evinde ezinç altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: