Reisicumhur Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz

SELIM Öğür’nin Ankara’birlikte planlı 21. yaş kutlamasına başta Cumhur Reisi Erdoğan ve SELIM Öğür Umumi Başkanvekili Binali Sebep almak için bakanlar, milletvekilleri, fırka kuruluş yöneticileri ve çok sayıda DÜRÜST Partili katıldı. Törende benzeri müracaat gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride küsurat 21 yılda AK Tümen vasıtasıyla hayata geçirilenlerle ilgilendiren bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Basamak fiyatlarının yükselmesinin arkası sıra vatandaşın şişman umutla beklediği düşük bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişik da mütekellim Erdoğan, “TOKİ marifetiyle ülkemize eksiksiz 1 milyon 170 bin hane ve işyeriyle beraber stadyum, şifahane, ekol mektepli yurdu bulunan 25 bin sosyal ürün kazandırdık. Buradan deminden muştu veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, şişman basamak idaresinde milletimiz ev almaya hazırsa, Mekân Kentçilik Bakanlığımız olarak müstacelen bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin ardından salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ KERE ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın AK Öğür’nin 21. yaş haset dolayısıyla gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Zer sorun arkadaşlarım, Topluluk İttifakı’nda beraber kat yürüdüğümüz sayın genel başbuğ Ihtişam Bahçeli, nadir misafirler sizleri sunu kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler üzere öğün arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile şayet söyleyecek olursak, aynı idik yirmi ayrımsız olduk, birbirimize kardeş olduk, millete çeltek olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere anma ellere girdiğimiz kebir gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR HUSUS ESKİSİ GİBİ MÜMTENI DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik pınar olduk, irkildik nehir olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, ırak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz dahi büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan birlik 21 sene önce tıpkısı 14 Ağustos haset, ‘bundan sonra Türkiye’bile hiçbir şey eskisi üzere olmayacak’ diye DOĞRU Parti’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz bire bir şiiri mazeret ederek istisna etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay AK Parti’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz evvel seçimi bizi yüzdelik 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde hep yüzdelik 40 ile yüzde 50 arasındaki düşünce oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Cumhurbaşkanı seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere ayrıca yüzdelik 69’lara kadar çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin siyasi, hesaplı, toplumsal açıdan sunma boğuk döneminde SELIM Öğür’nin Kurucular Kurulu’nda meydan alarak bu iri davaya çiğin veren değme kardeşime şahsen, milletim hesabına şükranlarımı sunuyorum.

DÜRÜST Fırka’ye rey vererek partimize bindi olmuş kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu iri familya ortamında yer almış olup da darül bekaya irtihal eden kardeşlerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Temas hangi sebeple olursa olsun bu hümayun çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere dahi geçmişteki hizmetleri amacıyla teşekkür ediyorum. Serencam nefesine büyüklüğünde büyük davanın bugünkü bayraktarı olan DOĞRU Tümen saflarında sadakatle bakım eden milyonlarla birlikte zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“AK PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki sene Rabbim lütfederse bu nöbet partimizle ilişik yıldönümünü Ankara Vabeste Spor Salonu’nda yapacağız. Seçkin şey üzere bu iri davanın mensubu atılmak de benzeri felek işidir. DÜRÜST Parti kadroları kendisine Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek zat işimize bakacağız, sorumluluklarımızı yerine getirmenin mücadelesini vereceğiz.

SELIM Fırka 21 yıl önceki yöntem sahnesine hamle atmakla Türkiye’dahi yeni benzeri d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kısaca 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar namına, yüzyıllık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi hep yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, kasaba, köyleriyle 81 vilayetimizin rastgele birine kitap, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği namına yürüttüğümüz hümayun mücadeleyi 2023 seçimlerini de kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu çıktı demokraside ve kalkınmada eksikliklerini ikmal değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın bildirme büyükleri arasında meydan ahiz hedefi üstüne mensur etmektedir. Dışarıdaki yağı, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle müsaade vermeyeceğiz.

“SON 10 AYDA BALABAN GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, sakat Türkiye’nin hastalık, oyun ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine katiyen istek göstermeyeceğiz. Serencam günlerde ne idüğü belirsiz tipler eliyle körüklenmek talip ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden dünya kötü gören Ebu Bilisizlik zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Akıbet 21 yılda olduğu üzere değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, kapı konu dolaşarak muhalefetin hile ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda tutarık yapacağız.

Şu mütezayit 10 ayda esas evre, eş, cahillik kollarıyla balaban gayretle koşmaya var mıyız? AK Öğür’nin genel başkanından teşkilatlarına ve takkadak sandıkta fikir veren seçmenine kadar aha bu şişman sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Umumi merkezimiz parçalanmamış organlarıyla davamızın karargahıdır, mülk başkanlarımız sembol beyleridir, ülke yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Şehremaneti başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Örgen olan beherglas kardeşin hümayun mücadelemizin kendi mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE ÇIKTI HİZMET EDECEĞİZ”

Bu anlayışla umum öğün arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda kırıcı bir denge taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil iştiyak coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin de umudunu taşıyorsunuz. Helal rızık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye güzel evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında arak döken çiftçiler, devlete bakım fail kamu görevlilerimizin, umum alesta gözü ufukta kere bekleyen leşker, polis güçleri, açıkgöz, güvenlik koruyucularımızın, şike bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi hususi cümle temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, döş pareleri için 1080 gündür çağa nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi yıldızlı elleriyle tankları durduran bu alp milletin, yüzlerce milyon dostumuzun birlikte mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla debi ettiğinize içten inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çokça işimiz var. Bu millete getirecek artik hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak bundan sonra adımımız var. Bizim Orta Asya’de Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek daha çok umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi haset önce Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur bile şu kortej söylenmez mi; ayrımsız olduk, bilgili olduk, hararetli olduk, kardeş olduk, hep birlikte Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini dahi hayata geçireceğiz. SELIM Parti’nin bundan sonraki yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çok daha nazik hava, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği yön dışında tek yola başlama etmemiş bir hareketiz. Bütün kadar biz da ayrımsız çevrim bu fani alemden göçüp gideceğiz. Aşina 2 metreküplük tıpkısı oyuntu bekliyor bizi. Ve geride tıpkısı zaman bizim ecdada yaptığımız kabil nesiller süresince hep hayırla elgin edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte deneyimsizlik burada. Ego dahi bu gençliğimizle kıvanç ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çokça mücahede edeceğiz, çokça çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“AK PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin da gelişigüzel birinizin ayrımsız hissiyatı taşıdığından zerre kadar şüphem yok. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi yolunda imdi gitmek amacıyla bati, güç azim versin.

YANLIŞSIZ Parti ülkemizin asırlık el erki ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın önceki çeyreğinin kalıplarına sıkışıp mütezayit Türk siyasetini 21. yüzyıla nakil başarısını göstermiştir.

Seçme hangi kadar birileri bibi ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen hak ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine adavet mugaddi, eser düşmanı, manda ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin anımsamak bile istemediği sisli iklime idraksiz terhis etmek istiyorsa birlikte inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya destek olanlara tığ hemen acıyoruz. Türkiye’yi benzeri yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken bir asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne öğür CHP’si devrinin acımasızlık ve yoksulluk uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara bundan sonra kimse onur etmiyor. Bir Tane sermayesi DÜRÜST Tümen, Halk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, değme tarafı buram buram yönlendirme kokan içtimai medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde geçerlilik buluyor. Tıpkısı bile bunların birlikte PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler haddinden fazla başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne büyüklüğünde ülkeye kazandırılan eser ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde AK Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun birlikte ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bilcümle bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Arkası Sıra kendisi ve evlatları üzere yeryüzü gani geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Aynı bilgisizlik üzere bildirme majör nedir? Birinci derecede terbiye, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’da gerçekleştiren ne kudret olmuştur? Biz olduk tığ.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ben 75 yabanlık sınıflarda okudum. Bire Bir dönemde 100-110 şahsiyet sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Demin ise elhamdülillah 20-15 nefis sınıflarda yavrularımız eğitim görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi sıfır ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye hangi icap var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’birlikte üniversite yerine hangi vardı, Oxford vardı de okumadık mı demişti. Deminden Hakkari’dahi, Şırnak, Iğdır’üstelik da üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta ne yaptık? Şu anda 19 parça dev kent hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı il ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz kim hiçbir ilimizde bu sıklet yaşanmasın. Ankara’de önümüzdeki aya inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini de açıyoruz.

İstanbul’dahi doğrusu bilindik Çam Sakura Kent Hastanesi var. Bunun beraberinde Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’de bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz kent hastanelerimiz var. Bunları tığ yaptık. Bu cins hizmetleri fethetmek DOĞRU Tümen’ye yaraşır.

Eğitim araştırı hastanelerimiz kelimesi kelimesine bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 akak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Tanrı aşkına çık birlikte üstelik ki, ‘şu hastaneyi da ego yaptım, ego bitirdim’ birlikte. O dönemde hastanelerde maatteessüf Kavga Ay’ın angın programında adeta orostopolluk geçer kabil bununla numara geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, sınırlı yatak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 bilyon liranın üzerinde sosyal arkalama yaptık. 276 bakir hizmet binası eskimemiş türe binası düz yazı ettik. Hakim ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, birleştirme yanlışlık örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede yekpare etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE MISIL VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre mukassem misil vardı. Demincek 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Serencam 20 yılda ülkemize kazandırdığımız iblağ eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetin Hükümdar Sağlıklı, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’birlikte, Avrasya, Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal, İzmir Konak, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Şimal Marmara, Menemen, Yüksek Koca Çandarlı. Ankara- Niğde, Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık demincek sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Henüz devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Aceleci şimendifer projeleri, banliyö hatları, metrolara kadar birçok eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Artan budun bahçelerinde çalışmalarımız tamam hızıyla devam ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demin ise 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık. Defans endüstri bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut kişmiri, gelgel, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 eskimemiş birleştirme sanayi, 25 sanayi 87 tekno park yeri kurduk. Gök yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Yerel otomobilimizin üretim süreci devam ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’bile resmi açılışını, geçmiş kol istihsal aracının banttan zül törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’de doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 geçmiş üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev adına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz yıl gezgin sayımızı 30 milyonun üstüne çıkardık. Bu yıl inşallah erdemli rakamlara ulaşacağız. Ne kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız kitap ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın ayrımsız bölümünü im ve hizmetlere ayırmaya özel gayret gösteriyoruz. Çoğu ant onları üstelik anlatmakla bitiremiyoruz.

Tıpkı birlikte milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak yayın ve hizmetimiz olmasa birlikte ark bağrış çağrış, havanda su döğmek, avara kasnak gibi aralık geçirseydik halimiz nice olurdu?

Esasen bugün size soylu erki değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Yatırım, istihdam, istihsal, dış satım ve akan fazla eliyle ülkemizi ilave esasına müstenit ekonomi programımız totaliter yapıya, gerçekçi aplikasyon imkanına sahiptir. Küresel krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye artık sahiplerinin bile vazgeçtiği 40 yıl,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız ekonomi programı geçmişin değil geleceğin üzerine kuruludur. Dünyada rastgele ülkeye uyacak t eklenmiş tür iktisat modeli yoktur. Rastgele talih bizim bile yakından strateji ettiğimiz özlük şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine bakarak kendi iktisat programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Amma bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri cihetiyle bize kör düşmanlık yapıyorlar. Bildikleri tek iktisat teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kendi verimsiz dünyalarıyla birlikte bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler yerine esasen ediyorum, ayrımsız olacağız, bilgili olacağız, faal olacağız, ahi olacağız, bütün gelişigüzel Türkiye olacağız. Kalın sağlıcakla.”Share: