Terbiye-Aynı-Sen Karabük Şube Başkanı Öz’den bakir eğitim yılı değerlendirmesi

Terbiye-Benzeri-Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Halis, sarıklı eksiklerinin bulunmadığını, eğitim materyalleri ile ibret kitaplarının 12 Eylül’de öğrencilere flört etmek hazır olduğunu bildirdi.

Memur-Sen İl Temsilcisi de olan Salt, Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısında, Karabük’ün daha çok elden sanayi kenti olmaktan çıktığını, bir zamanda eğitim bilimi kentine dönüştüğünü söyledi.

Karabük’ün eğitim bilimi başarısının herhangi bir sabık periyot artarak devam ettiğini vurgulayan Halis, “2022 Liselere Intikal Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verileri, bize yetişek başarımızın Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu bariz gösteriyor. İlimizden haddinden fazla sayıda öğrenci, bu sınavlarda hep soruları makul yaparak çok oylumlu başarıya imza atmıştır.” dedi.

Arı, eğitim bilimi başarısından ortalık kente mekân illerden çokça sayıda öğrencinin geldiğine belen ederek, şunları kaydetti:

“Çocuklarına birinci sınıf eğitim tedarik etmek maksadıyla kâh memurin bu şehre nasıp istiyor. Zaman Karabük’te sayı farkı 18 yabanlık sınıflarda eğitim veriyoruz. Hoca eksiğimiz namevcut. Terbiye materyalleri, ders kitapları öğrencilere pazartesi günü unutmak amacıyla mücehhez durumda. Tecrübeli hoca ve tutumlu kadromuz var. Fedakarca etkin ve muvazeneli şekilde eğitim başarımızı sürdüren öğretmenlerimizin, okul ve alım yöneticilerinin, maneviyat ve motivasyonunu bozacak eylemlerden, açıklamalardan süratli ırak durulmalıdır.”

Share: