Adana’da gergin halı izdihamı yaşanan mağaza ruhsatsız daha çok! Zabıta, mağazanın kapısına kilit vurdu

Cumhuriyet Altını Mahallesi Şıh Efendi Bulvarı’nda açılışı yapılan tıpkı mağazada tenzilatlı yayın zımnında yığılışma yaşandı. İzdiham sırasında savaş çıkması üstüne polis ve zabıta ekipleri mağazaya geldi.

VATANDAŞLAR ANONSLA UZAKLAŞTIRILDI

Vatandaşlar kucaklarına aldıkları halı ve yorganları almaya çalışırken, zabıta ekipleri ve polisler aksiyon yerinin ruhsatsız olduğunu belirterek mağazanın mühürlendiğini duyurdu. Yaşanan izdihamda mağazanın içini boşaltan zabıta ve polis güçleri ekipleri, dışarıda bekleyen vatandaşları anonsla uzaklaştırmaya çalıştı. Polis Güçleri ekipleri ve zabıta ekipleri, cümle müdahalelere karşın mağazadan işaret kabul etmek talip vatandaşları bata çıka bölgeden uzaklaştırdı.

“TERLİĞİM İÇERİDE KALDI”

Salon kapısındaki “Depoyu su basması zımnında cemi mahsulat yüzdelik 70 indirimle zararına satılacaktır” afişleri dikkat çekerken, yaşanan izdihamda terliği mağaza içre kalan ayrımsız yurttaş ise terliğini ve halı almak için dakikalarca polis ekiplerini yürek koymak amacıyla inandırma etmeye çalıştı. Kozan Belediyesi polis ekipleri, ruhsatı olmadığı için aksiyon yerinin mühürleneceğini, yasal eksikliklerin tamamlanmasının arkası sıra gene açılabileceğini belirtti.Share: