Cumhur Reisi Erdoğan, DOĞRU Tümen 21. Bünye Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Türkiye’yi ayrımsız yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken tıpkı yüzyıl geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini birlikte göstereceğiz.” dedi.

Erdoğan, partisinin ATO Congresium’birlikte planlı 21. bünye sene dönümü kutlamasında yaptığı konuşmada, AK Tümen’nin, Türkiye’nin yüzyıllık el erki ve kalkınma eksiklerini tamamlamakla kalmadığını, 20’nci yüzyılın geçmiş çeyreğinin kalıplarına sıkışıp mütezayit Türk siyasetini birlikte 21’inci yüzyıla taşıma başarısını gösterdiğini söyledi.

Türkiye’yi geriye çarpmak isteyenler olduğuna işaret fail Erdoğan, “Gelişigüzel ne kadar birileri bibi ülkemizi, 20’nci yüzyılın yoksulluğu ve yoksunluğu körükleyen, adalet ve özgürlüklere antagonist, milletin değerlerine adavet besleyen, iz ve hizmet düşmanı, camız ve onun gölgesi vasilik özlemcisi, kavgadan, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, dünyadan çelimsiz, vizyonsuz, hedefsiz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak bile istemediği sisli iklimine kalın kafalı geçmek istiyorsa bile inşallah bunu başaramayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ülkeyi diyet müktesebatları 1940’ların bir tane fırka faşizminden, iktidara hulul pratikleri 27 Mayıs darbesinden ibaret olanların çırpınışlarının anlamsız olduğunu belirterek, “Zatî hırslarının ürünü ajandaları cihetiyle bunların kurduğu masaya kötek olanlara ise biz yalnız acıyoruz. Biz Türkiye’yi aynı yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken tıpkısı asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı bilakis döndüremeyeceklerini birlikte göstereceğiz.” diye konuştu.

SELIM Tümen’nin 2023 hedeflerinin karşısına bir tane fırka CHP’si devrinin zulüm ve sefalet uygulamalarının güzellemeleriyle çıkanlara daha çok kimsenin saygınlık etmediğini kaydeden Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Gene bizim 2053 vizyonumuzun karşısına, nesir ettiğimiz eserleri tahrip, yaptığımız hizmetleri tersine irca vaadiyle çıkanlara kimesne kulak vermiyor. Bir Tane sermayesi SELIM Tümen, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, sadece seçkin tarafı buram buram yönlendirme kokan toplumsal iletişim araçları mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Elbette bir de bunların beraberinde PKK’sından FETÖ’süne kamu yıldırı örgütleriyle bunların sivil görünümlü uzantıları var.”

“Milletimiz ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır”

Cumhur Reisi Erdoğan, milletin, iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçülerin çok başka olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Milletimiz sandığa gittiğinde ilk bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde AK Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta neler yaptı, adalette neler yaptı, bunun yanında ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı? A’dan Z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Geçirecek. Arkası Sıra kendisi ve evlatları için yer bol geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Kardeşlerim, deneyimsizlik için arz oylumlu olan nedir? Bir Numara derecede terbiye öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’da gerçekleştiren hangi nüfuz olmuştur? Biz olduk, biz.”

Kendisinin 75 yabanlık sınıflarda okuduğunu, o dönemde 100-110 nefis sınıfların üstelik olduğunu dile getiren Erdoğan, şu an ise öğrencilerin 15-20 nefis sınıflarda eğitim bilimi tedris gördüğüne meni etti.

Erdoğan, iktidara geldiklerinde Türkiye’üstelik 76 üniversite olduğunu hatırlatarak, şu anda 81 ilin tamamında toplam 208 üniversite bulunduğunu amma CHP’lilerin “Bu büyüklüğünde üniversiteye ne lazım var?” dediğini belirtti.

“Bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz”

İbrahim Tatlıses’in, ” Şanlıurfa’üstelik Oxford vardı üstelik okumadık mı?” sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Biz bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz. Hakkari’birlikte üstelik üniversite var, Şırnak’ta da üniversitemiz var, Iğdır’bile de üniversitemiz var. Ne ilimiz olursa olsun, hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor ve onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, yaptıkları keyif yatırımlarını birlikte hatırlatarak, “Şu anda 19 modül dev kent hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı devlet ve kaza kalmadı. Derdimiz hangi? İstiyoruz ki tek ilimizde bu rehavet yaşanmasın. Şimdi Ankara’bile önümüzdeki aya inşallah yetişecek, ikinci şehir hastanesini dahi açıyoruz. İstanbul’de zaten Çam ve Sakura Kent Hastanemiz var amma bunun yanı sıra Ataköy Havalimanı’nda ve Sancaktepe’da da gine bire bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz kent hastanelerimiz var. Bunları tığ yaptık. Bu kök hizmetleri düzenlemek DÜRÜST Tümen’ye yaraşır.”

(Sürecek)

Share: