Prof. Dr. Nurettin Yiyit: Pandemi tembelliğe itti

ÇAM ve Sakura Site Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, organ ve içki bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’de şu an 27 bine mümasil organ aktarımı bekleyen olduğunu tamlayan Yiyit, “Pandemi ara sıra konularda bizi tembelliğe itti. Nefes bağışı anlamında bire bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında zaman ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ dahi zaman verme üzerine gene bozuk günlere deveran ve o bizim dem ödeme konusundaki istekli vatandaşlarımızın arzusunu çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Eylül tarihleri ortada Karabük Lansman Günleri düzenleniyor. Etkinlik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nin koku ve aza bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi dolayısıyla zaman bağışı sayısındaki düşüşün aksine çevrilmesi gerektiği ve aza bağışının önemi üzerine vukuf verdi. Standı müzakere edenlere antrparantez cisim kitle indeksi ölçümü yapıldı.

“SABIK YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR ŞIFAHANE KADAR ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un pir aynı rengi var. Temas hafta sonu tıpkısı il, zat güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri da 4 çevrim sürecek. Ben birlikte Karabüklü olduğum amacıyla hemşehrilerim beni nida ettiler. Biz bile Çam ve Sakura Site Hastanesi olarak burada sergilik açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl aza muntazır vatandaşımız var. Onların bu acılı bekleyişine sonuç isnat etmek yerine düşündürücü aynı katkı sunacağız. Efdal sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi organ bağışına heveslendirme edeceğiz. Sabik yıl kim Karabük günlerinde, tıpkısı yıllık hastanenin aldığı bergüzar büyüklüğünde bergüzar almıştık. Bu defa daha erdemli hediye almayı planlıyoruz. Sair bu konu, özellikle bu organ bağışında şurası hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı muhip tıpkı ülkeyiz. Ama arazi olacak olan organlarımızın tıpkı başkasına duygusal olmasına izin etmemiz hesabına, ayrımsız farkındalık oluşturacağız. Pandemi ara sıra konularda bizi tembelliğe itti. Dem bağışı anlamında bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında dem ihtiyacı doğmaya başladı. Biz bile çağ ita üzerine yine sakat günlere yaklaşmak, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu tutuşturmak istiyoruz. Koku bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımızdan dahi soluk bağışı alacağız. Bire Bir bambaşka özdek üstelik standımızda tıpkısı diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, eğin kitle indeksinin ölçümüyle ilgili tıpkı çalışmamız olacak. Perhiz önerilerimiz olacak” diye niteleyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden da çokça sayıda öğrencinin standı ziyaret ettiğini tamlayan Yiyit, “Çok pahal sayıda yabancı öğrenci okuyor. Onların birçoğu de bugün buradalar ve standımızı gezdiler. Hele aralarında tıp, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize andıran olanlar üstelik standımızı görüşme etti. Onların dahi özellikle organ bağışı ve nefes bağışı standımıza demet göstermesi hoştu” dedi.

Share: