PROF. DR. NURETTİN YİYİT: PANDEMİ TEMBELLİĞE İTTİ

ÇAM ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, uzuv ve içki bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’dahi şu an 27 bine andıran organ aktarımı muntazır olduğunu tamlayan Yiyit, “Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Soluk bağışı anlamında benzeri unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında zaman ihtiyacı doğmaya başladı. Biz birlikte çağ ita üstüne gine bozuk günlere kan dolaşımı ve o bizim zaman verme konusundaki arzulu vatandaşlarımızın arzusunu harlatmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Ilkgüz tarihleri arasında Karabük Tanıtım Günleri düzenleniyor. Aktiflik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Site Hastanesi’nin nefes ve aza bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi nedeniyle çağ bağışı sayısındaki düşüşün aksine çevrilmesi gerektiği ve organ bağışının önemi konusunda bilgi verdi. Standı mülakat edenlere antrparantez üzeri kütle indeksi ölçümü yapıldı.

“GÜZEŞTE YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR SAYRILAREVI BÜYÜKLÜĞÜNDE ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Site Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un güzel bire bir rengi var. Temas hafta sonu bire bir mülk, öz güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri birlikte 4 dolaşma sürecek. Ben üstelik Karabüklü olduğum için hemşehrilerim beni davet ettiler. Tığ dahi Çam ve Sakura Kent Hastanesi namına burada stant açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine ulaşan uzuv muntazır vatandaşımız var. Onların bu üzüntülü bekleyişine son yüklemek hesabına anlamlı tıpkısı ulama sunacağız. Erdemli sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi uzuv bağışına teşvik edeceğiz. Geçen yıl kim Karabük günlerinde, aynı almanak hastanenin aldığı bağış kadar bağış almıştık. Bu kez henüz yüksek ihsan almayı planlıyoruz. Başka bu laf, alelhusus bu organ bağışında şunu uyarmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı muhip bire bir ülkeyiz. Amma yerey olacak olan organlarımızın tıpkısı başkasına can olmasına izin etmemiz adına, aynı farkındalık oluşturacağız. Pandemi kâh konularda bizi tembelliğe itti. Zaman bağışı anlamında aynı unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde operasyon anlamında kan ihtiyacı doğmaya başladı. Biz de çağ ödeme konusunda yeniden sakat günlere benzemek, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu alevlendirmek istiyoruz. Kan bağışında yatmak talip vatandaşlarımızdan birlikte kan bağışı alacağız. Ayrımsız başka özdek da standımızda bir diyetisyen arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, üst yığın indeksinin ölçümüyle ilişik bire bir çalışmamız olacak. Kefaret önerilerimiz olacak” diye niteleyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden dahi haddinden fazla sayıda öğrencinin standı konuşma ettiğini tamlayan Yiyit, “Haddinden Fazla korkulu sayıda yabancı mektepli okuyor. Onların çokları de zaman buradalar ve standımızı gezdiler. Özellikle aralarında tıp, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize mümasil olanlar de standımızı musahabe etti. Onların da hele uzuv bağışı ve soluk bağışı standımıza rabıta göstermesi hoştu” dedi.Share: