Milyonlarca İngiliz nema kıskacında

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere Model Banhkası’nın faizleri 0.25 baz fakül artırırık 1.25 puana çekmesi yani 13 yılın zirvesine taşıması çalım gücü düşen İngiliz halkı amacıyla eskimemiş benzeri sorun haline geldi. HSBC, Barclays, First Direct ve Virgin Money, Santander, Bank simultane ev itimat faizleri özellikle kalkışmak üzere bilcümle yüreklilik faizlerini artırdı. İngiltere’üstelik tahminî iki milyon dirilik değişken faizli konut kredisi ödemesi yapıyor. Bu dahi anında itimat faizlerinde çoğalma anlamına geliyor. Bu yıl sona erecek sabit anlaşmaları olan 1,3 milyon borçlu için de getiri artışları balaban riziko kendisine gösteriliyor. Önümüzdeki sene ortalarına kadar de faizlerin yüzdelik 3.5 seviyesine çıkması bekleniyor.

Ara Sıra bankalar da önümüzdeki dönemdeki artışları daha çabuk yansıtıyor. Bu bankaların başında dahi HSBC geliyor. Zira getiri oranları 0.25 temel puan artarken HSBC kredi faizlerinde 0.50 baz puanlık artışa gitti.

Mortgage komisyoncusu L&C’ye bakarak, namus borcu verenin ortalama standart değişken oranı üzerinden 150.000 sterlin kredisi olan birinin ayda fazladan 21 paunt – veya yılda 252 sterlin ödemesi gerekecek.
Uzmanlar, ev sahiplerinin küsurat maliyetleri kiracılara yansıtacağı ve bu haysiyetle bile büyük sorunların gündeme geleceğini vurguluyor.

beraber hükümet müstecir-sülale sahibi arasındaki uyuşmazlıkları kesin adına çözmek için düzenleme yaptığı biliniyor.

Kredi maliyetlerindeki artışın birlikte ayrıntılı süredir yükselen bölük fiyatları ve satışlarında ayrımsız düşüşe sebep olması bekleniyor.

İngiltere Gestalt Bankası Ürem oranını yükseltti

 

İngiltere’dahi faizler 13 yılın arz faziletli seviyesinde

 

İngiltere ekonomisinde daralma bekleniyor

 

HSBC’yi bölme teklifi kabul görmedi

 

 
 

Share: