Kozluk’ta SMA hastası 2 yaşındaki Ebrar bebeğin tedavisi amacıyla kermes düzenlendi

Kozluk ilçesinde SMA TİP 1 hastası 2 yaşındaki Ebrar Güner’in tedavisi üzere kermes düzenlendi.

Kozluk Umum Eğitim Bilimi Merkezince gelgel binası önünde düzenlenen kermeste hayırseverlerden realizasyon edilen dokuma ve gıda ürünleri ile el yapımı hediyelik eşyalar ve yöresel yiyecekler satışa sunuldu. Ürünlerin satışından elde edilecek gelir Ebrar bebeğin tedavisinde kullanılacak.

Kermesi gezerek, kermesin düzenlenmesinde emeği geçenlerle mülaki Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör ve Belediye Başkanı Ayhan Eren herkesi Ebrar bebeğin tedavisine ulama sunmaya çağırma etti.

Ahali Eğitim Merkezi Müdürü İshak Aksoy birlikte alım bünyesinde düzenledikleri kermeste mahirane öğreticilerin emekleri sebebiyle Ebrar bebeğin tedavisi üzere fena hâlde bir ulama sağlamayı hedeflediklerini tabir ederek, kadınlardan üstelik şişman ulama ve bindi gördüklerini söyledi.

Destek veren, yardım sunan herkese teşekkür eden Aksoy, “Bilcümle alay malay tıpkısı cana ulama sağlayacağız inşallah.” dedi.

Ebrar süt kuzusu amacıyla elan geçmiş Batman Valiliğinin izniyle birlikte armağan kampanyası düzenlendiği, bebeğin tedavi giderinin şişman bölümünün bu kampanya sayesinde toplandığı belirtildi.

Share: