Diyarbakır’da kavgalara illet olan arazinin sahibi Bedrettin Nasıroğlu’dan mecmu iddialara cevap

Bismil ilçesine sınırlanmış rustik Sinan Mahallesi’nde bazen arazi meselesi zımnında meydana gelen taşlı, sopalı, silahlı kavgalarda en son 16 Ekim’dahi biri başından taşla yaralanan çeri tevessül etmek için 3 sevimli yaralanmıştı. Arazilerin sahiplerinden olan Batman’üstelik zindelik yürüteç hisse senedi insanı Bedrettin Nasıroğlu, mahallede 10 bin dönüm araziye 300 yaşama istihdamlı bir envestisman yaptıklarını ve bunun araziler üstünde hak argüman edenler yoluyla engellendiğini argüman etti. Nasıroğlu, tıpkı süredir kamuoyuna yansıyan haberlere üzüldüklerini tabir ederek, mahallede 10 bin dönümü Cumhuriyet tapulu olan ve bölgesine yatırım yapma hevesinde olan ayrımsız hisse senedi insanı olduğunu ifade ederek, “16 Ekim’da yürüttüğümüz çalışmalarda mülkiyeti ailemize ilgilendiren olan bahçemizde ayrımsız saf iş yürüttüğümüz esnada ellerinde taş, dayak ve ateşin silahların bulunduğu tahminî 300 yabanlık canlı tıpkı grubun saldırısına uğradık. Tapulu arazilerimizde adalet iddia eden ve topraklarda hiçbir hakkı sıfır bu zorbalar, bölgede çalışmaya başladığımız günden itibaren daima olarak bize karşı fiili saldırıda bulunmuşlardır. Bu saldırılar çoğu ahit kamuoyuna bile yansımamıştır. Yıllardır kombinasyon şekilde hücum düzenleyenler, arazide çalışmaya gelen araçlarımıza beis verdiler. İşçilerimize aday hakarette ve fiili saldırıda bulundular” dedi.

‘TARLAMIZDA ÇALIŞMA YAPMAMIZ ENGELLENMEKTEDİR’

Nasıroğlu, bahse laf arazilerin beniz yıldan beridir Sinan ailesi, Nasıroğlu ailesi ve başka hissedarlarının mülkiyetinde olduğunu ve bu durumun tapu kayıtların da ispatlı olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sinan köye akıbet 15 yılda başka yerlerden gelerek yerleşen 10 veya 12 ocak olduklarını bildiğimiz şahıslar, arazilerimizi işgal etmiş ve köylüyü coşturmak kanalıyla, evlerinden zorla çıkartarak yaptıkları provakatif eylemlerle tarlamızda tıpkı mesai yapmamızı engellemektedirler. 28 Eylül’üstelik Bismil Kaymakamlığı’na istida verdik. Dilekçede; Mülkiyeti tarafımıza ilgili olan arazilerde yapacağımız yatırımlarla ilişik çalışmaları yürüttüğümüzde; güvende olmadığımızı ve lazım asayiş önlemlerinin alınması üstüne lüzumlu işlemlerin başlatılmasını dilek ettik. Abece eklerimizde hissedarlarımız tarafından verilen kira kontratı, şahsımıza ilişkin tapu senetleri ve Bismil 1.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin bahse bahis taşınmazlara yabancı girişinin önlenmesini içeren duruşma kararımız üstelik kayran almaktadır. Bu sorunu çözmeye kararlıyız. Sinan köyü sakinlerinin dahi mağdur olmaması amacıyla elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

Share: