Kırgızistan ve Kazakistan’dan Türkiye’ye taziyet mesajları

Kırgızistan Reisicumhur Sine Caparov ve Kazakistan Cumhur Reisi Kasım Ahi Tokayev, Bartın’daki maden kazasında hayatını kaybedenler amacıyla Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a taziyet mesajları gönderdi.

Bartın’ın Amasra ilçesindeki kömür madeninde meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler amacıyla Reisicumhur Erdoğan’a taziye mesajları gelmeye devam ediyor. Kırgızistan Reisicumhur Caparov mesajında, Bartın’daki kömür madeninde 14 Ekim’de meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği haberi büyük tıpkısı mahzunca karşıladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Caparov mesajında, “Kırgız halkı ve şahsım namına hayatını kaybedenlerin familya ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Acınızı paylaşıyorum” ifadesine düzlük verdi.

Kazakistan Cumhur Reisi Tokayev, mesajında halkı ve şahsı namına Reisicumhur Erdoğan’a ve hayatını kaybedenlerin ev yakınlarına başsağlığı, tam yaralılara müstacel şifalar dileyerek, “Kazakistan halkı ve şahsım namına size ve yakınlarını kaybeden ailelere taziyelerimi iletiyor ve bu kırıcı kaybınızı paylaşıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara birlikte evgin şifalar diliyorum” dedi. – BİŞKEK

Share: