Vali Akbıyık, nesiç atölyesini hizmete açtı

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, İŞGEM bünyesinde düz düz ve 40 kişilik istihdam ile yola çıkıp 100 şahsiyet istihdam hedefi bulunan oluşum atölyesinin açılışını yaptı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evvel şubesini açan İşleyen Yapı ikinci şubesini düzenlenen törenle Hakkari’de hizmete açtı. Açılışa Ilbay Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, sayıda davetliler katıldı. Burada konuşan nesiç sahibi Soner İşleyen, ilk şubelerini Yüksekova ilçesinde ikinci şubesini ise Hakkari’de açtıklarını ve tahminî 40 sevimli istihdam edeceklerini söyledi. İşleyen, “Hakkari bölgesi doğunun sunma çokça işsizliğinin bulunduğu biri olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah istihdamla bu bölgeyi hep birlikte kalkındıracağız” dedi.

Bartın Amasra’daki maden kazada şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılara ise ivedili şifalar dileyerek konuşmasın başlayan Vali Akbıyık, “Oluşum atölyesinin önce şubesi Yüksekova’da açıldı ve birçok insanı birlikte istihdam etti. İkinci şubesini ise Hakkari’de açtı ve kestirmece 40 can burada istihdam edilecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle Hakkari seçkin bölüm değişiyor, dönüşüyor, gelişiyor ve müthiş bire bir hizmet seferberliği var. Hakkari’nin arz büyük sorunu olan işsizliğin önüne teslim etmek amacıyla temas çeşit imkanımızı seferber etmeye çalışıyoruz” dedi.

Yapı atölyesi Ilbay ve beraberindekilerin katılımı ile yapılan dualar eşliğinde hizmete açıldı. Ilbay Akbıyık, atölyeyi ziyaret ederek, burada çalışanlarla ahbapça etti. – HAKKARİ

Share: