Kahramanmaraş’ta 3 kişinin yaralandığı zincirleme ilçe el otobüsü kamerasında

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde 2 araba ile el otobüsünün karıştığı ve 3 kişinin yaralandığı kaza, otobüsün kamerasınca kaydedildi.

Muhammed Şeyh H. (21) idaresindeki 46 AFS 812 plakalı araba, Şekerdere Bulvarı Karamanlı Kavşağı’nda, refüjdeki tenvirat direğine çarparak alın yöne geçti.

Otomobil, cebin şeritte Abdulaziz Ö. (25) yönetimindeki 43 RL 206 plakalı otomobile ve ardından Sancak Ö’nün kullandığı 46 H 0382 plakalı umum otobüsüne çarparak durabildi.

Kazada otomobil sürücüleri ile Levent Ö. yaralandı. Çevredekilerin ihbarı konusunda görüngü hesabına çok sayıda cankurtaran, polis ve itfaiye ekibi atıf edildi.

Araçlarda sıkışan yaralılar, itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Esenlik ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılan yaralılardan Muhammed Şeyh H. ve Abdulaziz Ö’nün durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Kaza nedeniyle çift taraflı trafiğe kapatılan defa, araçların çekilmesiyle kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Kaza ajanda ahali otobüsü kamerasına yansıdı

Kaza, hususi umum otobüsünün çevirgeç kamerası aracılığıyla kaydedildi.

Kayıtlarda, otomobilin refüjdeki tavzih direğine çarparak alın yöne geçmesi, sonrasında alın şeritte ilerleyen otomobile çarparak cumbalak atması görülüyor. Otomobilin daha sonra çarpmanın şiddetiyle kayarak halk otobüsüne çarptığı, otobüsteki yolcuların üstelik kaza zımnında ürkü yaşadığı yer alıyor.Share: