Şehit çocuklarına lunapark sürprizi

Kahramanmaraş’ta şehit çocukları lunaparkta gönüllerince eğlendi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi tarafından planlı ve Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu’nun desteklediği etkinlikte şehit füru lunaparka götürüldü. Burada her çocuğa 250 liralık mesabesinde baziçe kartı bağış edildi. Baziçe kartını düzlük çocuklar, lunaparktaki muhtelif oyun gruplarında gönüllerince eğlendi. Martir annelerinin üstelik haremlik ettiği aktiflik böylecene çocuklara dondurma izaz edildi.

Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, martir ailelerinin temas ant yanlarında olduklarını belirterek, geçirdiği çor sürecinde şehit çocukları ve ailelerinin duaları ile yeniden ayağa kalktığını anlatım etti.

Kervancıoğlu, “Şehitlerimizin aileleri ve çocukları ile lunaparkta buluştuk. Mecmu şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Bu çocuklarımız bizlere kişi ve onlara topluluk geçmek amacıyla her zaman var gücümüz ile beraber olmaya devam edeceğim” dedi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bölüm Başkanı Yunus Karaman ise “Bu toprakları bize vatan eden canlarını bize feda eden şehit çocuklarımız de hepimize dirilik. Bu emanetlere Sami Kervancıoğlu bütün topluluk imdi teşekkür ederiz” diye niteleyerek konuştu.

Martir Nurettin Ademoğlu’nun eşi Feride Ademoğlu ise “Sami dedemize haddinden fazla teşekkür ederiz. Çocuklarımızı bire bir araya getirdi ve çocuklarımız birlikte haddinden fazla mutlu” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: