İlhan Palut: “Çok takımın şahika mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

– İlhan Palut: “Haddinden Fazla takımın zirve mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

KONYA – Konyaspor Maharet Direktörü İlhan Palut, bu sene şampiyonluk yarışında takımlarda er kopmaların yaşanmayacağını düşündüğünü belirterek, “Uzun süre ligin üstünün 6-7 takımla süreceğini düşünüyorum. İnşallah biz de ense sıraları hedefleyen ayrımsız mızıka namına devam ederiz” dedi.

Konyaspor, Spor Kıç Süper Küme’in 10. haftasında Gaziantep FK’yı konuk edeceği maçın hazırlıklarına Beceri Yönetmen İlhan Palut yönetiminde bitmeme ediyor. Konya Büyükşehir Uray Stadı’nda yapılan idman öncesi İlhan Plaut ve futbolculardan Guilherme Sitya matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gaziantep FK maçı çalışmalarının hafta başından beri sürdüğünü hatırlatan Palut, “Bugün stadımızda taktik egzersiz yapacağız. İnşallah erte yapacağımız antrenmanla de maçın hazırlıklarını tamamlamış olacağız. Calvo sarı kurnaz cezalısı olmasından dünya, Cebrail bile sakatlığından kıran bu maçta kullanamayacağımız oyuncular. Onun dışında takımımız tekmil kol olarak çalışmalarını sürdürüyor. Gaziantep takımı, lige çokça dolgunca tıpkı saksı yapan, akıbet haftalarda istediği sonuçları alamayan aynı mızıka. Amma kadrosuna baktığınız devir süfli haddinden fazla potansiyelli, kalitesi faziletli oyunculara erbap. Onun üzere akıbet paye tetik olmamız gereken aynı maç. Çok ferah savaşım etmemiz, ateşli oynamamız müstelzim ayrımsız karşılaşma. Onun çalışmalarını yapıyoruz. İnşallah öz sahamızda fena hâlde aynı oyun, adamakıllı bir sonuçla bu maçtan ayrılırız” şeklinde konuştu.

“Yer akıllıcasına 11’i çıkarmaya çalışacağız”

Gaziantep FK maçında kadroda makul değişiklikler olabileceğini tamlayan Palut, “Doğrusu kadromuza baktığınız ant geniş yetenekli takımı bir anda değiştirecek yapımız namevcut. Peki 1-2 ayrım belki cins. Yarınki antrenmandan bilahare bunu kararlaştıracağız, ekibimle güruh yapacağız. Yeryüzü akıllıcasına 11’i çıkarmaya çalışacağız. Ama çokça nazik tadilat olacağını şu anda düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“Çokça takımın zirve mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

Ligdeki doruk yarışında er kopmaların yaşanacağını düşünmediğini aktaran Palut, “Tafsilatlı müddet ligin üstünün 6-7 takımla süreceğini düşünüyorum. Bu bile haddizatında hem ligimizin kalitesi hem de yarışın elan izlenir, heyecanlı olması namına domuzuna aynı boyut. Bu sene çokça takımın şahika mücadelesi vereceğini düşünüyorum. İnşallah tığ de istikrarlı aynı gidişle art sıraları hedefleyen benzeri mızıka namına bitmeme ederiz lige” şeklinde konuştu.

Devre beyninde alıntı yapılıp yapılmayacağı ile ilgili mütekellim Palut, “Para Aktarımı haddinden fazla zihayat benzeri proses. Şu anda gâh haddinden fazla gani gördüğünüz mevkilerde de bir anda transfere gerekseme duyabiliyorsunuz. Bugün mutlu olmadığınız mevkiler geçmiş yarının sonuna kadarki maçlarda atağa geçebiliyor. Ayrımsız şekilde orada aktarma defterini kapatabiliyorsunuz. Lig biraz henüz ilerlesin durumlara bakarız. Doğrusu yönetimimizle değerlendireceğimiz aynı konu” değerlendirmesini yaptı.

Guilherme Sitya: “3 benek istiyoruz”

Gaziantep FK maçının ağırlık olacağını söyleyen Guilherme bile, “Gaziantep maçı baştan sona print oluyor ama bu nöbet evimizde oynamanın avantajını kullanacağız. Bu maçtan 3 puan istiyoruz ki öbek tablosunda yukarıda kalabilelim. Sonuç hafta takım kendisine sonuç dakikaya kadar maçı bırakmayıp çokça iyi aynı bando ruhu ortaya koymuş olduk” ifadelerini kullandı.

“100 maça yayılmak evire çevire aynı duygu”

Guilherme, Gaziantep FK maçıyla bu arada yeşil-beyazlı formayla 100. maçına çıkacağı ve neler hissettiği karşı mevrut soruya, “Gerçekte bunun farkında değildim. Içtimai medyada bir yandaş beni etiketleyince bunu görmüş oldum. 3 senedir buradayım, çok mutluyum. Benim üzere çokça yetişkin amma henüz önemlisi elbette kim de 3 puanı kabul etmek, galip katılmak. Onun dışında 100 pik vurmak evire çevire benzeri duygu” cevabını verdi.

“Bu yarışta yer ahzetmek istiyoruz”

Süper Klasman’in print benzeri maratondan oluştuğunu kaydeden Guilherme, “Birçok mızıka çokça kuvvetli. Bizimle birlikte bu maratonda yarışan bir nice ezeli hareketli rakip var. Konyaspor de bu ateş parçası rakipler beyninde aktif bir mebde olduğunu almış olduğu sonuçlarla birlikte gösteriyor. Ligin sonuna kadar toplayabildiğimiz kadar 3 puanlarla bu yarışta düzlük kabul etmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Share: