Konya yöntem haberi | Karatay’da defa çalışmalarına bitmeme ediyor

Konya’nın model Karatay İlçe Belediyesi, kaza merkezinin yanında merkeze uzak dokuz canlı haddinden fazla mahallede üstelik yeni el açma, yol teşmil, düzenleme, yaya kaldırımı, hamam ve yüzey şümul ile parke taşı sefer çalışması yapıyor.

Karatay Belediyesi Bilgi İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaza merkezinin yanında merkeze uzak bir nice noktasında yıpranmamış nöbet açma, kat aranjman, öğün genişletme, sıcak asfalt ve yüzey kaplama, kaldırım ile parke taşı defa çalışması yürütüyor. Bu çerçevede ekipler; kaza merkezindeki Saracoğlu Mahallesi Nakarat Sokak’ta, Fevzi Ihata Etmek Mahallesi 10535 Sokak’ta, Elmacı ve Tatlıcak Mahalleleri, Yolboyu Caddesi ile elan birçok mahalle, ana yol ve sokakta yunak asfalt ile satıh istila çalışmasına imza atıyor. Karatay Belediyesi Bilim İşleri Ekipleri, Konya ve Karatay’ın ekonomi ile istihdamı için büyük ehemmiyet taşıyan sanayi sitelerinde de ciddi bire bir himmet yürütüyor. Bugüne kadar birçok sanayide mücahede işleyen ekipler; geçtiğimiz günlerde Başak Mahallesindeki ZELSAN Endüstri ile Aykent Endüstri Sitesi içre yüzey istila çalışması yaptı. BÜSAN Sanayi Sitesinin 10632 ile 10635 sokakları ortada gösterişli bir sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyor. Ekipler, önümüzdeki günlerde birlikte Aslım’birlikte say yapacak.

Merkeze uzak mahalleler da konforlu bire bir ulaşım ağına kavuşuyor

Karatay Belediyesi Olgun İşleri Müdürlüğüne merbut ekipler; merkeze ırak Divanlar-Akbaş mahalleleri arasında kâin 6 bin 200 metrelik angajman yolu ile Şatır ve Bakırtolu beyninde mevcut 2 bin 600 metrelik angajman yolunu üstelik tamamladı. Köseali’nde üstelik iş yapan ekipler, ayrımsız yandan İsmil’de kez genişletme çalışması yaparken gayrı taraftan da Beşağıl ile Eğrikuyu arasındaki sefer tevsi ve enfrastrüktür düzenleme çalışmasını tamamlayarak söz konusu yolu ati sezonun asfaltlama sezonuna hazırlamış oldu. Ekipler; sıcak asfalt ve satıh kaplamanın yanında merkeze ırak mahallelerde parke taşı kat çalışmalarını üstelik kesintisiz bire bir şekilde sürdürüyor. Bu çerçevede ekipler; Ovakavağı’ndaki parke taşı yolları tamamlarken; İsmil, Toprak Kayması, Hayıroğlu ve Karakaya’da ise sakil tıpkı şekilde parke kez çalışması yapıyor.

“Cümle ekiplerimizle sahada olmaya bitmeme edeceğiz”

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, vatandaşları konforlu yollarla buluşturmaya devam ettirdiklerini tabir etti. Başkan Kılca, “Karatay’ımızın imarı hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. belediye olarak ilçemizin enfrastrüktür çalışmalarına ayrı tıpkısı ehemmiyet veriyoruz. Karatay’a elan ferah hizmet üzere özveren benzeri şekilde müteharrik bilgelik işleri müdürlüğümüze merbut ekiplerimiz, yıl boyunca asıl arterler özellikle doğmak üzere ilçemizin dört bir yanındaki ana yol ve sokaklardaki yollarda restorasyon ile asfalt kaplama çalışması yapıyor. Tamam ekiplerimiz bugüne büyüklüğünde olduğu gibi mevsim süresince da sahada olmaya devam edecekler ve yaptığımız icraat yardımıyla ilçe merkezimizde, sanayilerimizde ve merkeze uzak cümle mahallelerimizde muvasala çokça daha konforlu, gündeş ve henüz dosdoğru olacak” dedi. – KONYA

Share: