Komutan Altay: “Liseli gençlerimiz üzere yaşıt ayrımsız çatı mensur ediyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ortaöğretim öğrencilerine ve yeni çıkışlı gençlere bakım veren Lise Medeniyet Akademileri bakir şubeleriyle büyümeye bitmeme ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin lise ve celi lisede eğitim düzlük öğrenciler ile bakir mezun gençlere müteveccih hizmet veren Ortaöğretim Medeniyet Akademileri büyümeye bitmeme ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Reisi Misyon İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla Konya’da yetişek gören beş, lise ve darülfünun öğrencilerine müteveccih Türkiye’ye benzer çokça sayıda uygulamayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Konya’nın 5 üniversitesi, 130 bin üniversite öğrencisi, 500 bine mümasil geçmiş ve ılımlı öğretim öğrencisiyle tıpkı bilgisizlik ve mektepli şehri olduğuna özen çekici Başkan Altay, “Biz dahi Büyükşehir Belediyesi namına şehrimizdeki değme yaştan öğrencimizi kucaklayacak şekilde örnek çalışmalar yürütüyoruz. Bilgehanelerimiz ve Genç Kültür Kurnaz üzere programlarımızın yanı sıra Konya genelinde dört Lise Uygarlık Akademimiz da bakım veriyor. Ortaöğretim Uygarlık Akademilerine tıpkı yenisini elan iaşe etmek için Müşfik Duygusal Caddesi üzerinde Yenişehir Lise Uygarlık Akademisi’nin yapımına başladık. 9, 10, 11, 12. sınıflar ile belirtik lisede eğitim düzlük öğrencilere ve yeni mezun gençlerimize müteveccih çok makro bir envestisman olacak” diye konuştu.

3 kattan oluşacak ve hep yapım alanı 6 bin metrekareyi bulacak Yenişehir Ortaöğretim Uygarlık Akademisi binasının farklı mimari yapısıyla birlikte Konya’ya haddinden fazla yakışacağını kaydeden Başbuğ Altay, “İçerisinde; derslikler, atölyeler, spor salonları, basket sahası, tezkere kafe, konferans salonu, deneyimsizlik stüdyosu, cep sinema salonu kâin haddinden fazla gayeli, örnek bir tesisi gençlerimize kazandırıyoruz. İnşallah yer bodur sürede tamamlayarak liseli gençlerimizin istifadesine sunacağız. Ortaöğretim Uygarlık Akademilerimiz önümüzdeki süreçte açacağımız ayrımlı şubelerle güçlenmeye bitmeme edecek. Birlik öğrencilerimiz ve şehrimiz üzere şimdiden körpe olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. – KONYA

Share: