Haşat halı izdihamı… Salon ruhsatsız çıkınca ekipler vatandaşları zorlukla uzaklaştırdı

Haşat halı izdihamı… Mağaza ruhsatsız çıkınca ekipler vatandaşları bata çıka uzaklaştırdı

Çekişme ihbarıyla olay yerine mevrut polis ve polis ekipleri ruhsatsız olan mağazanın kapatıldığını duyuru ederek vatandaşları dağıtmaya çalıştı

ADANA – Adana’nın Kozan ilçesinde bugün açılışını “zararına satışlar” diye niteleyerek yüzdelik 70 indirimle halı ve emsal satan mağazada izdiham bundan sonra. Uğraş ihbarıyla fenomen namına gelen polis güçleri ve polis ekipleri ruhsatsız olan mağazanın kapatıldığını sesli duyuru ederek vatandaşları dağıtmaya çalıştı.

Cumhuriyet Altını Mahallesi, Şıh Koca Bulvarı’nda açılışı yapılan benzeri salon iskontolu im dolayısıyla izdiham yaşandı. İzdiham sırasında kavga çıkması konusunda polis güçleri ve polis ekipleri mağazaya geldi. Vatandaşlar kucaklarına aldıkları halı ve yorganları almaya çalışırken zabıt ekipleri ve polisler hareket yerinin ruhsatsız olduğunu belirterek mağazanın mühürlendiğini duyurdu.

Yaşanan izdihamda salon içini boşaltan polis ve polis ekipleri dışarıda muntazır vatandaşları anonslarla uzaklaştırmaya çalıştı. Polis Güçleri ekipleri ve zabıtname ekipleri tüm müdahalelere karşın mağazadan ürün almak talip vatandaşları zorlukla bölgeden uzaklaştırdı.

Polis ekipleri mağazanın ruhsatı olmadığını belirterek mağazanın mühürleneceğini vatandaşlara anlatmaya çalıştı.

Salon kapısına “Depoyu akarsu basması nedeni ile cümle ürünler yüzdelik 70 indirimle zararına satılacaktır” afişleri dikkat çekerken yaşanan izdihamda terliği mağaza içre küsurat ayrımsız vatandaş ise terliğini ve halı kabul etmek için dakikalarca polis ekiplerini yürek gidermek amacıyla ikna etmeye çalıştı.

Kozan Belediyesi polis ekipleri, mezuniyet olmadığı için gelişim yerinin mühürleneceğini, kanuni eksikliklerin tamamlanmasının ardından iş yerinin açılacağını belirtti.

Share: