YANLIŞSIZ Öğür Takım Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, Osmaniye’de esas atma töreninde konuştu Açıklaması

AK Öğür Kadro Başkanvekili Maharetli Ünal, Türkiye’nin 70-80 yıllık sıkıntılarını giderdikleri gibi bugünün sorunlarını bile çözeceklerini belirtti.

Ünal, Bahçe Belediyesince yaptırılan Ahali Ekmek Fabrikası’nın ana atma töreninde, kentlerin, memleketini muhip ve hayalleri olan kişiler tarafından geliştirilebileceğini söyledi.

Şehremini İbrahim Baz’a çalışmalarından dolayı teşekkürname fail Ünal, “Bütün birlikte bu ülkeyi ayağa tahammül çabasının ayrımsız halkasıdır Bahçe, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana ve Gaziantep. İşte buralar, ahali ele vererek hem lehçe hem üstelik ülkesel kalkınmayı sağlıyor.” dedi.

Ünal, Türkiye’da 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğine belen ederek, şöyle konuştu:

“Tamam bu hükümetleri kim indirmiş? Ulus iradesi üstünde vasilik kuranlar, ‘Ulus devleti yönetemez, devleti tığ yönetiriz’ diyenler indirmiş. Bu millete, ‘göbeğini kaşıyan adam’ ve ‘bidon kafalı’ diyenler indirmiş. Amma demincek budun iradesi 20 yıldan beri mecmu kendisine egemendir. Bundan rahatsızlar. Bundan illet huzursuz olduklarını birlikte biliyoruz. Tığ onlara diyoruz ki ‘Söz dahi karar da milletindir, iktidarı da kavim belirler.’ Bizi, bu millet getirdi, yine bu milletin muazzez kararı götürür. Bugün hamdolsun bu ülkenin evlatları, milli egemenliğe ehil çıkmıştır. 20 yıldan beri de kaymakamlık kaymakamlık, mahalle mahalle özlük evlatlarının hizmetiyle yollarına devam ediyorlar.”

Ülkenin, evveli sorunlar zımnında “öğrenilmiş zavallılık” yaşadığını rapor eden Ünal, Türkiye’nin bu durumdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle kurtulduğunu aktardı.

“Evelallah milletimizi muhannete muhtaç de etmeyiz”

DÜRÜST Fırka Kadro Başkanvekili Ünal, çıktı 2005’in değil bugünün sorunlarının konuşulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin 80 almanak sorunlarını çözen irade, bugünün sorunlarını çözer mi? Tamam. Evelallah 70-80 yıllık sorunları çözen, bugünün sorunlarını üstelik çözer. Bundan emniyetli olun kardeşlerim. Tığ nerelerden çektik, hangi sıkıntıları aştık. Çoluk Çocuk hatırlamıyorlar amma tığ öğrenciyken, öğretmen ‘Çocuklar tebeşiriniz bitti, erte tebeşir parası getirin’ derdi. Tıpkısı bile rastgele birimiz okula yegâne odun götürürdük. Hamdolsun, zaman evlatlarımız okula başladığında kitabı sırasının üstünde. Çokbilmiş tahtasından tablet bilgisayarına, ihtiyaç sahibi anneye, babaya müstelzim desteğin yapıldığı günlere eriştik. Bu, bu millete Rabbimin tıpkı lütfu, nimeti.”

Dünyadaki Kovid-19 kaynaklı sıkıntıları Türkiye’nin dahi yaşadığını nâkil Ünal, bu sorunları çözecek olanın de Erdoğan liderliğindeki kadrolar olduğunu dile getirdi.

Yırtıkça Ünal, değme ant milletin yanında olduklarını vurgulayarak, “Tığ sıklet yaşarız ama Allah’ın izniyle o sıkıntıyı yaşarken dertleri çözer, milletimizin boynunu birlikte eğdirmeyiz. Evelallah milletimizi muhannete kadın dahi etmeyiz.” dedi.

Konuşmanın arkası sıra fabrikanın temelinin atıldığı törene Ilbay Erdinç Yılmayan, SELIM Parti Osmaniye milletvekilleri İsmail Kayaç ve Mücahit Durmuşoğlu, Bostan Belediye Başkanı İbrahim Baz ile diğer ilgililer katıldı.

Ünal, programın ardından Bahçe Belediyesini konuşma etti.

Share: