Ekinci ve üreticiye terbiye desteği

Yüreğir Belediyesi’nin fellah ve üreticilere müteveccih ücretsiz terbiye kursları başlıyor.

Yerli üreticileri destekleyen ve rustik kalkınmayı önceleyen projelere imza atmayı sürdüren Yüreğir Belediyesi’nin Arıcılık, Topraksız Ekincilik, Semere Budama ve Ilkah kursları 10 Ekim’de kapılarını açıyor.

Yüreğir Belediyesi Rustik Hizmetler Müdürlüğü’nün Adana Tarımsal Istihsal İşletmesi Zirai Yayın ve Hizmetiçi Yetişek Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) işbirliği ile düzenleyeceği kurslar, nazari, pratik ve kılgısal namına TAYEM sınıfları ile Yüreğir Belediyesi Melfuf Bakım Binasında verilecek.

08.30-17.00 saatleri ortada 10 dönme sürecek arıcılık kursu bitiminde kursiyerler şehadetname almaya hak kazanacak. 5’er çevrim sürecek olan topraksız tarım, semere budama ve ilkah kurslarını bütünler kursiyerler ise paydaşlık belgesi alacak.

Kontenjanların merbut olduğu kurslara serencam müracaat tarihi 7 Teşrinievvel adına açıklandı. Dolay başvurular belediyenin 444 80 44 çağrı merkezinden yapılabilecek.

Çiftçiyi ve üreticiyi her ahit desteklediklerini, kırsal kalkınma projelerine ehemmiyet verdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Çiftçimizin, üreticimizin bilinçlendirilmesi yönünde bugüne kadar birçok projeye imza attık, atmaya bitmeme ediyoruz. Ücretsiz kurslarımızda yetişek görecek kardeşlerimi tebrik kartı ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. – ADANA

Share: