Seyhan Belediyesi 2000 Evler Kreşini Hizmete Açtı

Seyhan Belediyesi, 2000 Evler Kreşi’ni hizmete açtı. Kreşlerin kadınların hareket yaşamına katılımını ve çocukların sosyalleşmesini sağladığını tamlayan Seyhan Şehremini Akif Eksiksizlik Akay, Seyhan’a üç eskimemiş çocuk yuvası elan kazandırmak için çalıştıklarını açıkladı.

Seyhan Belediyesi’nin Bülent Ecevit Bulvarı üstünde 2000 Evler Mahallesi Muhtarlığı karşısında törenle açtığı yetiştirme yurdu faaliyete girdi. Törene, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Şehremini Soner Tehlikeli, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP YDK Üyesi Av. Bülent Maraklı, CHP Seyhan İlçe Avrat Kolu Başkanı Rağbet Özcan, sedir üyeleri, mahalle muhtarları, uray bürokratları ve yurttaşlar katıldı.

“KADINLAR İŞ YAŞAMINA KATILIYOR, ÇOCUKLAR SOSYALLEŞİYOR”

Eğitimin bu günlerde yeryüzü koca unsurlardan biri olduğunun altını çizen Komutan Akay, bu çağda seçkin şeyin bilgi üzerine müesses olduğunu vurguladı. Alelade yaşta öğrenmenin önemine değinen Akay, kreşlerin iki temel amacı olduğunu kaydetti. Akay, “Yaşamımızın sunma yetişkin unsurlarından bire bir tanesi olan kadınların iş yaşamına katılabilmesini tıpkısı ölçüde kreşler aracılığıyla sağlıyoruz. Çocuklarını buralara can ediyorlar ama ikincisi doğrudan doğruya kreşin özlük yetişek düzeyine verdiği husus. Yani çalışmayan kadının dahi çocuğu yeryüzü siktirici yaşta kreşte eğitiliyor, sosyalleşiyor. Bizim süresince bulunduğumuz dünyada yer mehabetli sorunlardan bire bir tanesi, ihtimal yer önemlisi dijital teknolojinin yaşamımıza hep şiddetiyle girdiği benzeri dönemde, çocuklarımızın artık sosyalleşmesi geçişsiz.  Bir Nebzecik bire bir çocuk eline telefonu alıyor odasından çıkmıyor, kimseyle alım satım kurmuyor. İşte kreşler bu anlamda bizim üzere akıbet aşama koskocaman” ifadelerini kullandı.

3 YENİ KREŞ MÜJDESİ

Seyhan Belediyesi yerine üç yeni kreş için alan bulmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Akay, “Bunlardan tıpkısı tanesi zannediyorum yeryüzü güdük zamanda olacak. Öbürlerinde adi tasrif tadilatlarıyla haddinden fazla yakın gelecekte Seyhan Belediyesi üç ayrı kreşe henüz ehil olacak” diyerek konuştu.

“AKİF ABİNİN ELLERİNDE DEĞİŞEN, GELİŞEN BİR SEYHAN GERÇEĞİ VAR”

Törende mütekellim Çukurova Belediye Başkanı Soner Yoğun de “Akif Abi kadar ayrımsız altın ayrımsız büyüğümüzün ellerinde değişen, gelişen ve gelişigüzel namına fark etmeksizin bakım götürülen aynı Seyhan gerçeği var. Bu de bizi bahtiyar ediyor. Yüreğine keyif Akif Abi. 2000 Evler Mahallemizde yüce tıpkısı soruna, cesim tıpkısı yere reçete olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda sayın Başkanımızı, Seyhan Belediyesi’ni ve bu işe dolay göl ayağı olan, emek harcayan umum personellerini istekle, istekle kutlama ediyorum. 2000 Evler Mahallesine esaslı iyi olsun” dedi.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesilerek kreşin açılışı gerçekleştirildi.  Başbuğ Akay çocuklarla gelişigüzel yadigâr fotoğrafları çektirirken, açılışa katılan çocuklara yönelik yerine palyaço gösterisi ve beniz boyama etkinliği gerçekleştirildi.

2000 Evler Mahallesi Muhtarı Tolga Yıldırım da mahalleye verdiği hizmetlerden belde Başkan Akay’a ve Seyhan Belediyesi’ne teşekkür etti.

Share: