Diyarbakır bilgelik | İçişleri Bakanı Soylu, YANLIŞSIZ Fırka Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Darbeciler de FETÖ’cüler birlikte DEAŞ’çılar de PKK’cılar da iftiracıdır. Onlara bildirme şişman cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz.” dedi.

Bakan Soylu, YANLIŞSIZ Parti Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatandaşlara hitap etti. Aristokrat, vatandaşların ve Diyarbakırlıların parasını yıldırı örgütüne gönderip burada bakım yapmayanların bugünkü hizmetlerin açılışına da sabır edememelerinin alışılagelen olduğunu söyledi.

“Seçme gittiğimiz yerde gerek kayyum belediyeler lüzum belediyelerimiz olsun balaban bir maneviyat içerisinde hizmet kervanını ortaya koyuyorlar. Natürel kendisine Diyarbakırlı hemşerilerimiz bile karşılaştırıyor. Tıpkısı mülk, geçen dönme bize namevcut, bu dönme şişman bir bakım, altyapı ve üstyapı yatırımı var.” ifadelerini kullanan Soylu, arz önemlisinin de belediye başkanları ve kaymakamlık başkanlarının vatandaşa hürmeti olduğunu belirtti.

Hizmetkar aynı anlayışları olduğunu aktaran Soylu, hep bunları görünce silahın gölgesinde siyasete menus olanların lakırtı yaptığını ve bühtan attığını anlattı.

Onların bühtan attığını, gücü yetmeyenlerin boş konuşmaya bitmeme ettiğini dile getiren Aristokrat, ferda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı hizmet ve eserlerin açılışlarıyla onlara yanıt vereceklerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi da söyledi. Güya, aha torunlar şöyledir, böyledir. Bu ülkede 81 ilde darülfünun açıldı. Diyarbakır’ımızın üstelik Şırnak’ımızın bile Hakkari’mizin üstelik Batman’ımızın de çocukları ilkokuldan ortaokula, liseye, üniversiteye kadar bu okullarda okuyorlar. Ne? Doktor, mühendis, hoca, bacı gelmek ve bu ülkeye, millete, ailesine yalabık ve faydalı döl olabilmek üzere. Bizim çocuklarımız, Diyarbakır’ın da Şırnak’ın çocukları da reşat altınıdır, Cumhuriyet Altını altınıdır. Onların iftiralarını bile yıllarca onları dağdan kurtardığımız, çocuklarımızı geleceğe umutlu benzeri şekilde taşıdığımız üzere başlarına bürümek bizim boynumuzun borcudur. Ferda birlikte bunu onların başlarına çalacağız inşallah.”

Hemen Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Cumhuriyet tarihinde merhum Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’ın birlikte hep iftiralarla karşı karşıya kaldığını nâkil Soylu, onların milletin gönlünde var olduğunu, amma müfterilerin tek antlaşma bu halkın gönlünde olmayacağını dile getirdi.

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zira onların yüzleri kabil gönülleri bile karadır. Darbeciler da FETÖ’cüler bile DEAŞ’çılar birlikte PKK’cılar bile iftiracıdır. Onlara yer nazik cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz. Tamam neden korkuyorlar? Yetiştirdiğimiz, yetiştirilen çocuklar birer Cezeri, Veysel Karani olacaklar, ondan korkuyorlar. Mevlana’ya yakışır evlatlar olacaklar ondan korkuyorlar. 6’lı masa fokurduyor. Fesattan dahi fitneden dahi fokurduyor. Hiç zül etmeyin, ferda inşallah Cumhurbaşkanımız Erdoğan yeniden bakir açacağı hizmetlerle birlikte burada bu hizmet kervanını yürütecek. Ferda inşallah gönlüyle Diyarbakırlı hemşerilerimizle birlikte olacak. Buna amade olduğunuzu görüyoruz. Yarın o miting meydanında o müfterilere gönüllerimizin çokluğu ve coşkusuyla beraber karşılık vereceğiz.”

Aristokrat’ya, AK Öğür Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal de haremlik etti.

Share: