Lütfü Türkkan’la tıpkısı fotoğraf karesine girmeyi reddeden SELIM Parti’li Katırcıoğlu’ndan izah

Kocaeli’de gerçekleşen bire bir programa katılan YANLIŞSIZ Öğür Mebus Radiye Sezer Katırcıoğlu, geçtiğimiz aylarda martir yakınlarına küfreden İyi Fırka Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’la aynı ışık karesine girmeyi reddederek aksülamel gösterdi. Olaya ilişkin izah fail Katırcıoğlu, “Şehitlerimiz bizim kutup yıldızımızdır. Onlara gelecek değme damarlı söze, hakarete ve alelhusus küfre karşıyız. Bire Bir duyarlılığı yekpare vatandaşlarımızdan bekliyoruz” dedi.

Kocaeli’de Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) marifetiyle kahvaltı programı düzenlendi. Programa katılan DÜRÜST Tümen Mebus Radiye Sezer Katırcıoğlu etkinlik böylelikle şişko ışık çekimi sırasında geçtiğimiz aylarda martir yakınlarına sövgücü İYİ Tümen Mebus Lütfü Türkkan’la bire bir kareye girmeyi reddederek namına tepki gösterdi.

Konuyla ilişik açıklama yapan AK Tümen Mebus Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Şehit yakınına küfür ettiği üzere alelhusus bire bir kareye girmedim. Bu Anadolu toprağını bize yurt özne her bir şehidimiz bizim eke değerimizdir. Şehitlerin ailesi bize emanettir. Şehitlerimiz bizim polar yıldızımızdır. Onlara ati rastgele hırçın söze, hakarete ve hele küfre karşıyız. Bununla ilgili duruşumuz ve tavrımız nettir. STK ortamı olması cihetiyle orada kavga ortamı oluşsun istemediğim amacıyla temas etmek istemedim. Çok bati şeyler söyleyebilirdim ama bizim siyasi terbiyemiz izin vermedi. Tıpkısı duyarlılığı yekpare vatandaşlarımızdan bekliyoruz” dedi. – KOCAELİ

Share: