Denizbank’a Dünya Bankası’ndan 60 milyon dolarlık kaynak

DenizBank, global salgından ters etkilenen KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını durdurmak üzere, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) yoluyla Dünya Bankası’ndan 60 milyon dolar finansman kaynağı realizasyon etti.

DenizBank Umum Müdür Yardımcısı Beril Oğuz, konuya ait yaptığı değerlendirmede, “DenizBank kendisine, ekonomimiz üzere manivela etkisi gören niş sektörleri değme ahit sahiplendik. Bu anlayışla, gezegenin geleceği için özellikle ekincilik sektörü ve ekonomimizin belkemiği olması nedeniyle KOBİ’lerin finansmanını ayrı benzeri yere konumlandırarak bu sektörlerin bütün yanı sıra olduk. Kadınların hareket gücüne dahil olmadığı ayrımsız ekosistemde ekonominin kül potansiyeliyle büyüyemeyeceği inancıyla, kadın istihdamını ve karı girişimciliğini üstelik tam kaynaklarımızla destekliyoruz” dedi.

“KOBİ’lerimize ve ülkemize bu kaynağı kazandırmaktan gururluyuz”

2007 yılından bu yana arsıulusal kalkınma kuruluşlarından fonlama gerçekleştirme edip Türkiye’da sürdürülebilirlik etkisi erdemli krediler verdiklerini, bu kapsamda sağladıkları kaynağın toplam tutarının 2,5 milyar doları aştığını belirten Beril Oğuz, şöyle konuştu: “Serencam dönemde gerçekleştirdiğimiz sendikasyon ve faiz işlemlerimizde üstelik, tarımın finansmanı ve bankacılık hizmetlerinin özürlü vatandaşlarımız amacıyla erişilebilirliği kabil takat sınırı kriterleri belirleyerek sürdürülebilirlik taahhütlerimizi ciddiyetle ortaya koyduk. Şimdi, ülkemizin dört yanında, toptan salgının yaralarını sarmaya etkin KOBİ’lerimizin, hele birlikte canlı ve karı istihdamını destekleyen işletmelerin ayağa kalkması amacıyla etki alıyoruz. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın ülkemize kazandırdığı 60 milyon dolar tutarındaki bu kaynağı KOBİ’lerimizin hizmetine sunmaktan hava duyuyoruz”.

Denizbank Bonus kartların sayısı 5 milyonu aştı

Denizbank sendikasyon kredisini 453 milyon dolara yükseltti

DenizBank’tan satın alma hamlesi

DenizBank MIR logolu kartları organ hareket yeri ve ATM’lerinde akseptans etmeye başladı

Share: