Sonuç zaman fen… Aksaray açıkgöz hırsızlığa karşı tarım arazilerinde

Aksaray’da kış dönemi ekincilik ürünlerinin hasadının başlamasıyla gelişigüzel bitirmiş ekipleri meydana gelebilecek arakçılık olaylarının önlenmesi gayeli karakol görevinin yanında tarım arazilerinde çiftçileri görüşme ederek hırsızlığa karşı önlemler alıyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik yaptığı çalışmalar çerçevesinde nüfusunun yüzdelik 80’inin ekincilik ve hayvancılıktan geçimini sağladığı kentte meydana gelebilecek olayların önlenmesi üzere ekincilik arazilerine indi. Geceleri bölgede devriye görevinin yanında tarlalarda uygun üreticileri musahabe eden bitirmiş ekipleri, meydana gelebilecek arakçılık olaylarıyla ilgili açık çaplı bilgiler veriyor. Hırsızlığa cebin alınması gereken önlemleri da anlatan açıkgöz ekipleri, alelhusus şita dönemi hasat sezonunun başlamasıyla alay malay çiftçilerin henüz dikkatli ve duygun olması gerektiğini söyledi. Çiftçilere ürünlerini tarlalarda ve yalınlık alanlarda bırakmamaları, hırsızlık olaylarına alın dikkatli ve tedbirli olmaları üstüne uyarıların birlikte broşürler dağıtılarak bilgilendirdi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Aksaray İl Açıkgöz Komutanlığınca, vatandaşlarımızın can ve mülk güvenliğini seçmek için huysuz ve çalışkan çalışmalarımıza bitmeme edilecektir” ifadelerine yer verildi. – AKSARAY

Share: